Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva

Dobrý deň. Bola som prijatá do prac.pomeru na zastupovanie počas materskej, rodičovskej dovolenky. Od 1.12.2018 na dobu určitú 1 rok a zároveň na zastupovanie počas rodičovskej dovolenky. Dohodli sme sa ústne, že to bude na 3 roky. Chcem sa spýtať, bude sa pre mňa niečo meniť koncom novembra? Mám si vypýtať od personálneho odd. nejaký dodatok na predĺženie zmluvy?
5 komentárov     zbaliť
veronikasad napíš, čo máš presne uvedené v pracovnej zmluve.
Mima75 Pracovný pomer je dojednaný na dobu určitú do návratu pani XY z materskej/rodičovskej dovolenky, najneskôr do 30.11.2019. Pre prípad, že pani XY bude čerpať dovolenku, ktorá plynule nadviaže na koniec jej materskej dovolenky a následne plynule prejde do rodičovskej dovolenky, rovnako v prípade, ak pani XY bude čerpať dovolenku plynule nadväzujúcu na jej ukončenú rodičovskú dovolenku, platí, že zamestnanec podľa prac.zmluvy ostáva zastupovať pani XY aj po návrate z materskej/rodičovskej dovolenky, a to po dobu čerpania jej riadnej dovolenky za podmienky, ze pani XY -ovou čerpaná dovolenka plynule spojí jej materskú dovolenku s rodičovskou resp. plynule nadviaže na jej ukončenú rodičovskú dovolenku. Zmluvné strana sa dohodli, že za návrat pani XY z materskej/rodičovskej dovolenky sa bude považovať aj skončenie jej prac.pomeru počas materskej/rodičovskej dov.
veronikasad A čo pani XY, je na ďalšej MD/RD ?
Mima75 nie, ona je stále na MD/RD. len som sa chcela spýtať či mám niečo v novembri riešiť na personálnom? alebo mi automaticky zmluva pokračuje Ďalej? proste neviem či mám niečo riešiť, alebo nič....a čakať....kým sa vráti?
Mima75 viete mi poradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

  veronikasad
  Veľmi komplikovane definovaná doba určitá, Mala by trvať do návratu zastupovanej pracovníčky z RD, vrátane čerpania dovolenky nadväzujúcej na RD. Keďže pracovníčka ešte RD neukončila, tvoj pracovný pomer trvá aj po 1.12.2019. Či to je naozaj tak, ti povedia na personálnom oddelení firmy.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.