Zavrieť

Porady

Nakladný automobil a podnikanie

Ako úkromná osoba so zakúpil nákladné motorové vozidlo Tatra, pri stavbe rod. domu, teraz som sa stal živnostník s paušálnymi výdavkami. Môžem používať toto vozidlo na podnikanie? vozidlo je evidované na moje meno a RČ
Naposledy upravil Luweto : 14.10.19 at 13:34
7 komentárov     zbaliť
veronikasad V ktorom roku si auto kupoval? V inej teme píšeš, ze si zivnost v septembri zrušil, tak ako je to s tebou, zacinas podnikat alebo koncis?
Luweto Ďakujem za odpoveď. Ja som syn a zčínam od okt. 2019 ako živnostník s pauš. výdavkami auto som kupoval 11 2017 pri stravbe rod. domu je to otcov počítač.
marjankaj Auto je otcov počítač? Koľko máš rokov?
Luweto Toto je otcov počítač
Luweto 32 rokov
veronikasad V akej oblasti budeš podnikat?
Luweto výkopové a búracie prace
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    ako zivnostnik si ho mozes prenajat sam od seba,aby si ho mohol pouzivatna podnikanie musis zaplatit dan z motorovych vozidiel (to je +- 1700 eur rocne :-) ) ale upresni co presne chces s tym autom robit ci len vozit naklad alebo nieco stavat a vozit si material len pre ,,seba,, ..........
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Prenajat sam od seba?
    besttracker sukromna osoba ,,jozko mrkvicka rc 123456/9876,, prenajme auto fyzickej osobe ,,jozko mrkvicka Chutne Zemiaky ICO 123456,,
    veronikasad Jozko mrkvička sukromna osoba a Jožko mrkvicka živnostník je pre ucely dani ta ista osoba, takze žiadny prenajom sam sebe. Auto moze vlozit do podnikania.
      zbaliť

    Nakladný automobil a podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.