Zavrieť

Porady

Nákup tovaru z číny

Dobrý deň. Fyzická osoba - nepodnikateľ si kúpil z číny tovar za 50 €. Ide o oblečenie (žiadne značky). Do 22 € sa DPH neplatí.
Platí tá DPH aj pre nepodnikateľov? Logicky mi vychádza, že sa týka len podnikateľov. No pre istotu sa pýtam. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    DPH na vstupe sa tyka akehokolvek nakupu nas 22 EUR, bez ohladu na to, kto nakupuje.

    DPH sa vymeriava u zásielok nad 22 Euro a tvoria 20% z jej celkovej hodnoty (celková hodnota zásielky = hodnota tovaru + poštovné + poistenie prepravy).
    Clo sa vymeriava u zásielok nad 150 Euro a tvoria 3-11% z jej celkovej hodnoty (presná výška cla závisí od typu tovaru).
    U zásielok v hodnote nad 150 Euro je teda nutné zaplatiť clo aj DPH.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kvietocek Kto posiela fyzickej osobe - nepodnikateľovi nejaký príkaz na úhradu DPH ?
    Ak mám do mesiaca 20 zásielok a každá je po 15€ spočíta sa to dohromady alebo je každá zásielka posudzovaná zvlášť ?
    ivka70 Nikto neposiela, zasielku stopne colnica a musis vydokladovat cenu. Ak je vyssia, vyrubia ti DPH aj clo alebo jedno z toho a zasielku ti uvolnia, az ked zaplatis.

    Viac nizsich zasielok nemusi byt problem, nespocitava sa, ale zastavit zasielku ti mozu aj tak a nechat ta to vydokladovat. Ak sa im doklady o zaplateni nebudu zdat hodnoverne, potrva to.
    A najma, ak ich je privela, tak to zacne byt colnej sprave podozrive.
    Kvietocek Môžu mi dodatočne dorubiť DPH? Balík 63 € a nikto nič nepýtal ani clo ani dph.
    Ako zdokladujem tovar z čínskeho eshopu? Zaplatím a čakám na tovar. Nevidela som, žeby posielali nejakú faktúru?
    dmc sprav si print-screen obrazovky s tovarom kde je uvedena cena. Taktiez pri objednavani a zaplateni tovaru (musis byt prihlaseny) mas uvedenu aj objednavku s cenou. Platbu preukazes zaplatenim z uctu (kartou). Nie kazdu zasielku nad 22 € ti colnica zadrzi. Cinania maju v oblube pisat na baliky bludy o cene. (mensia suma) Preto colnica sem tam zadrzi aj zasielku ktora nestala viac ako 22 € a ziada dokladovanie. Vsetko vies poslat e-mailom. Baliky sa nespocitavaju ale ak ti ich chodi vela - castejsie ti ich zadrzia a ziadaju vydokladovanie neobchodneho dovozu
    Kvietocek ďakujem za rady
      zbaliť

    Nákup tovaru z číny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.