Zavrieť

Porady

Prepadla mi elektrotechnicka vyhlaska

Prepadla mi elektrotechnicka vyhlaska -vyhalska paragraf 23.zamestnavatel ma neposlal na jej obnovu. Ake su kroky,ked chc dalej vykonavat elektrotechnicku cinnost? Ako sa vysporiadat so.zamestnavatelom?
Dakujem za odpovede a rady
Naposledy upravil ivka70 : 17.10.19 at 05:17 Dôvod: cele v nazve
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    prepáčte ale to je Vaše osvedčenie a nie zamestnávateľovo. To Vy si máte sledovať jeho platnosť a aktuálnosť. Vzhľadom k tomu, že ste to zanedbali, musíte absolvovať základný kurz. a doplním citáciu vyhl. 124/2006 §16: (11) Preukaz, osvedčenie alebo doklad podľa odseku 1 písm. b) stráca platnosť


    a) nadobudnutím právoplatnosti rozhodnutia o odobratí podľa odseku 10,


    b) ak sa fyzická osoba nepodrobila lekárskej preventívnej prehliadke vo vzťahu k práci podľa odseku 6 alebo ak podľa výsledku lekárskej preventívnej prehliadky vo vzťahu k práci nemá zdravotnú spôsobilosť na prácu potrebnú na vykonávanie činnosti, na ktorú mala vydané preukaz, osvedčenie alebo doklad podľa odseku 1 písm. b),


    c) ak fyzická osoba neabsolvovala aktualizačnú odbornú prípravu.
    Naposledy upravil willma : 18.10.19 at 11:57
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    canbo Nestrašte ho ,žiadny základný kurz , ale namiesto aktualizačnej prípravy musí vykonať skúšku takú istú, ako na zvýšenie paragrafu.
    willma nestraším, popisujem skutkový stav veci - osvedčenie prepadlo ide od znova všetko. Keby sa prihlásil včas na aktualizáciu, tak nie je potrebné riešiť nič.
    Nonick Sposobilost elektrotechnikov riesi vyhlaska 74/1996 v zneni neskorsich predpisov / 508/2009 /. A nie 124/2006
    https://www.poradca.sk/SubPages/Otvo...idclanok=11403

    https://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-508
    willma jedno z druhým súvisí.
    Nonick absolutne nesuvisi
    willma ked myslíš...
    misoft
    Prepadnúť sa dá v škole .
    Ale osvedčenie neprepadne, len mu skončí platnosť.
    canbo Nikde nieje napísané ,že aktualizačná príprava sa musí vykonať iba tzv. "prezenčnou "formou . Môže sa aj testovať,ústne skúšať, ale na zmenu paragrafu nestačí jednodňová aktual. príprava , ale minimálne 2 dni a je ukončený preukázateľnou skúškou .(zvyčajne test...)

    vyhláška 508 rieši na základe čoho je možné získať osvedčenie aj elektrotechnikov . A zákon 124 rieši bezpečnosť - a dlžku platnosti osvedčení obmedzuje na 5 rokov.. Rieši kto a za akých podmienok môže vykonávať výchovu a vzdelávanie - npr aj elektrotechnikov a vydávanie osvedčení. A rieši kto a za akých podmienok môže odobrať osvedčenie , alebo kedy mu končí platnosť.
    martinko53 Chapem to tak,ze musim absolvovat minimalne 2dni aktualizacnu pripravu(skolenie) ktora je ukoncena testom? Mam(mal som) p.23,na zvysenie nejdem,podla toho,co.citam staci obsolvovat test ako z prechodu p.22 na p23? Dakujem
    martinko53 Dakujem za odpovede.Ide o to,ze ja som to veducemu hlasil kazdy mesiac pol roku predtym a nic sa nedialo.Teraz mam 3tyzdne prepadnute,takze nepracujem s el.zariadeniami.Za to nemozem byt nijako pokutovany?
    Nonick Kde mas na osvedceni uvedenu platnost ? Lebo ja ju nemam.
    canbo Zvyčajne dátum vydania - absolvovania skúšky,alebo aktualizačnej prípravy
    canbo Pracovať môžeš , ale iba podľa pokynov a pod dohľadom.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac buchač
    ODBORNÁ Spôsobilosť PRACOVNÍKOV V ELEKTROTECHNIKE

    Osvedčenie spravidla vydáva orgán dozoru (technická inšpekcia alebo odbor bezpečnosti práce) § 15, 16, 17, 18... § 21-24 môže vydávať aj vzdelávacia organizácia.
    Uchádzač musí predložiť doklad o dosiahnutí vzdelaní, potvrdenie o odbornej praxi (aká sa vyžaduje), potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti, na ktorej musí byť napísaná veta: ,, Menovaný je zdravotne spôsobilý pracovať na EZ.“
    Osvedčenie o odbornej spôsobilosti stráca platnosť po dobe uplynutia, ktorá je uvedená.
    Vydané osvedčenie môže orgán dozoru odobrať pri porušení pravidiel (hocikomu). Nadobudnutie je možné len na základe novej skúšky.
    https://www.spseke.sk/web/kabinety/e...sosobilost.htm


    P.S.:
    Viď aj príspevok od wilmy.

    Prepadla mi elektrotechnicka vyhlaska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.