Zavrieť

Porady

Mam narok na podporu?

Ahojte, chcem sa spytat skusenych, ci mam narok na podporu ak: som pracovala od 12/1018 do 31.11.2019. Pracovna zmluva bola uzatv. na jeden rok s tym, ze sa po roku moze predlzit. Zamestnavatel mi nechce povolit skrateny uvazok, preto si zmluvu uz nechcem nechat predlzit. Pred 12/2018 som bola 7 rokov na rodicovskej dovolenke. Mam narok na podporu kym si najdem nove zamestnanie? Dakujem pekne. Zuzana
8 komentárov     zbaliť
ivka70 Pocas RD si nebola nikde zamestnana?
veronikasad Pracovny pomer pocss rodicovskej dovolenky trval?
repik Ahojte, dakujem pekne zatial za pomoc. Pocas celej rodicovskej dovolenky som bola zamestnana, aj ked nie fyzicky ale papierovo ano. Nemocenske plati pocas RD zamestnavatel ale ci aj poistne v nezamest., to neviem. Takze v tomot pripade by som mala mat narok, predpokladam..Zuzana
veronikasad Pocas RD je prerusene soc.poistenie, ale pre účely naroku na davku v nezamedtnanosti sa toto obdobie započítava do 730 dni, preto ti narok na davku v nezamestnanosti vznikne. Dávka bude vypočítaná z prijmu aktuálneho zamestnávateľa. Pokial si v posledných dvoch rokoch nemala iny prijem.
Mila123 Po RD si nečerpala podporu v nezamestnanosti: ?
Mila123 a ešte 7 rokov na RD s koľkými deťmi?
posledné dieťa má momentálne koľko rokov?
repik Necerpala som este nikdy podporu a doma som bola s 3 detmi.
veronikasad Plati to čo som napisala v predch.komentari. Dovolenku si cerpala, alebo ti ju zamestnavatel celú pri skonceni pracovného pomeru preplatil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na narok na podporu v nezsnestnanosti je potrebne mat aspon 730 dni poistenia v nezamestnanosti (teda napr. zamestnania) v poslednych 4 rokoch pred evidenciou.
    Z tohto posledneho zamedtnsnia mas "len" 365 dni, ak pocas RD netrvalo ziadne zamestnanie, narok na podporu v nezamestnanosti ti nevznikne.

    Mam narok na podporu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.