Zavrieť

Porady

Prihlásenie zamestnávateľ do SP

Neviete mi poradiť, odhlásia som na stránke SP zamestnávateľa nakoľko ukončil pracovný pomer s posledným zamestnancom. Asi o týždeň prijal nového zamestnanca. Nejde mi zadať prihlášku zamestnávateľa a stále mi vypisuje, že "Prihlášku nie je možné zadať ak máte platnú registráciu a nezadali ste odhlášku."
8 komentárov     zbaliť
misoft Otázka znie: prečo si odhlasovala ZAMESTNÁVATEĽA? Ak ukončil PP s posledným z-com, stále je to zamestnávateľ.
A k tomu - neviem, ako sa registruje, ale istotne ešte stále v SP sú jeho identifikačné údaje, takže nie je možné jedného zamestnávateľa ešte raz evidovať.
Skúsiť sa prihlásiť doterajšími platnými údajmi! Pravdepodobne ešte je tam, len sa treba PRIHLÁSIŤ.
Ester plus Prečo som odhlasovala: prikladám článok
Zamestnávateľ je povinný odhlásiť sa z registra zamestnávateľa do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca.

Povinnosť oznámiť zánik zamestnávateľa z dôvodu odhlásenia posledného zamestnanca: ÁNO

Termín pri odhlásení posledného zamestnanca: do 8 kalendárnych dní od odhlásenia posledného zamestnanca

Termín pri ukončení činnosti zamestnávateľa: do 8 kalendárnych dní od ukončenia štatútu zamestnávateľa (Štatút zamestnávateľa zamestnávateľ stráca po odhlásení posledného zamestnanca).

Sankcia za nesplnenie povinnosti po odhlásení posledného zamestnanca (pri pokračovaní zamestnávateľa vo svojej činnosti):

odhlásenie z registra po lehote – za každý deň omeškania = 0,30 – 16,60 eur (najviac spolu 16 596,96 eur). V prípade preukázania zneužitia sociálneho poistenia sa horná hranica sadzby zvýši najviac o 200%
neodhlásenie z registra vôbec – za každý deň omeškania do dňa vykonania kontroly = 0,60 – 33,20 eur (najviac spolu 16 596,96 eur)
Zamestnávateľ sa odhlási z registra zamestnávateľov na tlačive “Registračný list zamestnávateľa”
avalik misoft, nerobis s tym, nekomentuj
misoft "Asi o týždeň prijal......" - takže ani asi nebolo potrebné....
avalik misoft, s odhlasenim posledneho zamestnanca sa odhlasuje zo SP aj zamestnavatel ... ak by mal uctovnik/mzdar čakat vzdy len na 8. den ci nahodou zamestnavatel neprijme noveho zamestnanca, tak by nerobil nic ine ... ak zamestnavatel oznamil ukoncenie zamestnavania, uctovnik/mzdar si splnil povinnost a poslal odhlasku, takze tvoje komenty su o nicom
Mila123 Dušan, miešaš sa tu ako vareška....nepracuješ v tejto oblasti, nemáš praktické skúsenosti........
misoft Ale som silikónová - inak ako písala - "Prihlášku nie je možné zadať ak máte platnú registráciu a nezadali ste odhlášku." - ešte nebol, nie je odhlásený. Takže by mala skúsiť sa najskôr prihlásiť.
To mi vraví LOGIKA!
avalik nevies ako to funguje .... ty mozes mat odoslane, ale ich system to prezuva ... niektore veci aj 48 hodin kym je to spracovane
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Zrus odhlasku zamestnavatela a prihlas noveho zamestnanca, malo by to byt v poriadku. Alebo pockaj do pondelka a zavolaj do SP.

    Prihlásenie zamestnávateľ do SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.