Zavrieť

Porady

RD, MD a dohoda

Dobrý deň, mám otázku. Momentálne som na RD, od januára by potrebovali v práci, aby som opäť nastúpila namiesto pani čo ma zastupuje. Problém je, že som opäť tehotná. Chcela by som nastúpiť na dohodu o pracovnej činnosti (administratívne práce+ mzdy) až po nástup na MD, na ňu by som mala nastúpiť v apríli 2020. V práci chcú, aby som si nechala mzdy aj počas MD, spravili by mi novú dohodu (dohodu o vykonaní práce - len mzdy). Len neviem, nestratím tým nárok na materskú? Ďakujem pekne za odpovede.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 dohoda bude s pravidelným či nepravidelným príjmom? a akú budeš mať mzdu? aspoň takú akú si mala pred nástupom na prvú MD?
maron13 Dohoda bude s pravidelným príjmom. Mzdu dohodnutú nemáme,ale kedže budem chodiť len na pár hodín denne, bude zhruba polovičná oproti tomu ako bola pred nastupom na materskú.
maron13 Novú materskú mi budú počítať z novej dohody? či bude taká ako posledná? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.