Zavrieť

Porady

senzory tlaku pneu, kontrola po r.v. 2014 na stk, kontrola pri nehode

Ahojte, vie mi niekto povedať či sa nejako na stk kontroluje či auto má senzory tlaku pneu , ked je bud 2014 alebo mladšie ako 2014. samozrejme pri situácii ,že to mám v aute zmazané a nevykazuje mi žiadnu chybu. Ale skôr je otázka či to vôbec automaticky pozerajú.
Druhá otázka či pri nehode na toto nejako pozerá obhliadajúci ? normálne to nemá ako zistitť , ventil trčí ako na inom aute, len viem že sú aj nejaké meračky na to , ked vám ich napríklad chcú v pneuservise skontrolovať, dakujem za odpovede zo skúseností a nie dohady, pekný den prajem, myslím že to pomôže aj daľším
Naposledy upravil Roman804 : 29.10.19 at 18:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Od 1. novembra 2014 platí smernica EU o systémoch kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS) pre všetky novo prihlásené vozidlá.

    Ak si však majiteľom vozidla, ktorý tento systém nemá, nie je povinnosť tento systém dodatočne montovať.
    Záleží teda - či ti na STK uveria, alebo nie, že to si nemal namontované.....
    EÚ niečo nariadi a ostatní musia skákať ako debili....

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ked nechces dohad, nenapisem, odvod si ho sam.
    Poistovak pri obhliadke rozbiteho celneho skla spravil asi 50 fotiek vratane vsetkych 4 kolies, teda rozmerov. Ako to suvisi? So sklom nijako, s hladanim vyhovoriek ano.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Problem s STK pokial jazdite bez senzorov alebo s chybovou hlaskou.
    https://www.topspeed.sk/viete-co-je-...-vyhody-/14351

    Pri nehode sa pozerá na všetky okolnosti, ktoré mohli spôsobiť nehodu.

    P.S.:
    .....jáááák fasa, že nemám hentú ujovinu...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Roman804 ahoj dakujem za reakciu, članky mám prejdené, ide mi o priamu skúsenosť, píšem že chybová hlaška nebude
    buchač chcú v pneuservise skontrolovať, dakujem za odpovede zo skúseností a nie dohady
    ----------------------
    Ako som uviedol, našťastie nemám hentú íčovinu na pneu.

    Dohady ?
    No ja neviem, ale z linku vyplýva, že nejaká tá kontrola na STK bude...či ?

    ================
    odpovede zo skúseností a nie dohady, pekný den prajem, myslím že to pomôže aj daľším
    ------------------------
    Ale šak choď na kontrolu...čo ti bráni ???
    Veď v konečnom dôsledku budeš mať skúsenosť a nie dohady...a v neposlednej miere sa podelíš o túto, takže pomôžeš aj ďalším.
    vicktor Ale on mal senzory ako doplnkovu vybavu, nie povinnu.
    misoft Ak to bola doplnková - nie je povinnosťou to mať.
    Roman804 STK mám až o rok nepôjdem tam predsa skôr a pýtať sa tam aby som im dal návod ako ťahať peniaze za opravne STK tiež nie
    Roman804 chalani tak po čase, bol som na stk, bez senzorov a žiaden problém
      zbaliť

    senzory tlaku pneu, kontrola po r.v. 2014 na stk, kontrola pri nehode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.