Zavrieť

Porady

Obstarávacia cena auta Autocredit

Dobrý deň, kúpili sme auto, kúpna cena 37.100e, v hotovosti šla úhrada 11.130 na FA, tú sme uhradili a výška úveru je 25.970e. Obstarávacia cena by mala byť cena vozidla+náklady spojené s obstaraním, ale sumu za prihlásenie auta 779,50 som na základe FA dala jednorazovo do nákladov, taktiež FA na sumu, ktorú sme hradili v hotovosti a zvyšok pôjde v splátkach ako záväzok - istina+úrok+poistenie. Prosím akú sumu mám dať do Alfy, z ktorej sa na konci roka spúšťajú odpisy? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak už nie sú iné náklady pri obstaraní, HM je vo vỷške 37879,50 . Doklad na sumu 779,50 nie je nákladom ale vstupuje do OC vozidla.
    Katrina13 Dobrý deň, idem Vás veľmi pekne poprosiť ešte o pomoc-akési schválenie správnosti postupu.
    Kúpna cena auta: 37.100+779,50eur prihlásenie(774,5+dph 5eur) dám do OC ako ste písali: 37.879,50 ale v plnej sume? Aj s tou dph?(sme platci). Lebo tým pádom to nenahadzujem asi do záväzkov, lebo by mi to znížilo ZD vlastne 2x. 1x pri úhrade FA a druhý pri odpisoch.
    A samotné účtovanie som nahodila nasledovne: Celú sumu 37.100 som dala do Záväzkov, z toho som v hotovosti čo sme platili vyrovnala 11.130e a ostatok mi ostal 25.970e, čo budeme postupne splácať v splátkach. Ale teraz som sa zamotala. DPH v sume 6.183,33 uplatním hned? a potom sa spláca už len záväzok ako ZD? Z toho mi ale zas vychádza duplicita odpisu ZD keďže na konci roka sa odpisy spúšťajú. Tak neviem ako ten záväzok v Alfe vlastne nahodiť. Prosím nájdete si čas ma z toho vymotať?

    Obstarávacia cena auta Autocredit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.