Zavrieť

Porady

môžem dokončiť kurz?

Som nezamestnaná 39r. žena a ÚP mi schválil žiadosť o rekvalifikačný kurz, ktorý začal 14.10.2019. 31.10.2019 mi zároveň ÚPSVaR /po nekonečnom doťahovaní/ priznal aj opatrovné na ťažko chorú svokru. Kým som na kurze stará sa o ňu manžel. Rozhodnutie nadobudne právoplatnosť až o 14 dní. Teraz mám ale dilemu, či mi ÚP nezatrhne kurz. Rada by som si ho dokončiť, lebo svokra už dlho žiť nemusí a potom by som mala väčšiu šancu sa zamestnať. Už mi tento kurz raz zamietli a teraz keď už vlastne mám schválený nerada by som prišla o možnosť dovzdelania sa. Zároveň po dlhom boji o opatrovné tiež by som bola nerada keby mi ho vzali. Moja otázka znie: Môžem si kurz dokončiť bez toho aby mi siahli na opatrovné? Ďakujem pekne :-)
veronikasad Zostala si v evidencii uchadzacov o zamestnanie?
preskorubok zatiaľ áno, lebo prebieha ten kurz
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kvalifikovanu odpoved ti daju len na úrade práce. Dobre pozri zmluvu, ci preplatenie kurzu nie je viazané najdenim zamestnania v tomto odbore a súčasne sa informuj či je možný subeh evidencie na UP a poberania opatrovatelskeho príspevku, lebo napr.subeh evidencie a poberania rodičovského príspevku nie je možný.
    preskorubok Dakujem pekne pôjdem sa spýtať

    môžem dokončiť kurz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.