Zavrieť

Porady

Ako riešiť komplikovanú situáciu v obchodnej spoločnosti?

Ahojte,
potreboval by som poradiť s uvedenou situáciou v obchodnej spoločnosti:
V sro sme dvaja spoločníci. Od októbra 2018 ako spoločníci máme medzi sebou spor. Môj spoločník sa vzdal funkcie konateľa a konateľom som aktuálne len ja. Naša spoločnosť bola a je v úpadku ešte pred obdobím, ako sme prestali spolu komunikovať (je v predĺžení). Situáciu ohľadne finančnej kondície našej spoločnosti nedokážem sám napraviť a môj spoločník sa úplne odmlčal. Aktúálne naša spoločnosť nevykazuje žiadnu činnosť (je nečinná od prerušenia našich vzájomných kontaktov). Čo robiť v tomto prípade: vyhlásenie konkurzu, alebo likvidácia spoločnosti? A ako zapojiť do tohoto procesu aj môjho spoločníka, aby nepadala zodpovednosť iba na mňa?
13 komentárov     zbaliť
Dáša_ aké sú záväzky?
tom33 cca 80000€
Dáša_ nie, skor som myslela štruktúru tých záväzkov. nie su to napríklad zavazky voči spoločníkom?
tom33 Nie. Su to zavazky voci statu a dodavatelom. A moj spolocnik si vyplatil cca 10tis podiel z buduceho zisku..
Dáša_ likvidácia spoločnosti neprejde. Takže konkurz. Alebo pokus predať firmu.
tom33 Tiez som myslel na konkurz, ale cela zodpovednost pada na mna ako konatela.
Dav Podiel z budúceho zisku sa nedá vyplatiť. Takto vyplatené peniaze sú buď pôžička alebo krádež. Spoločnosť má voči nemu pohľadávku.
Dáša_ ano, presne tak. Tieto peniaze bude konkurzny správca vymáhať.
marjankaj Buchač vám povie, ako sa vymáha od nemajetného.
misoft Dá sa po dobrotky, aj po zlotky, dá sa legálne i nelegálne.
U toho spoločníka to bude asi po zlotky a nelegálne....
A ten spoločník to asi takto plánovaô..... záväzky nech splatí tom33 a on nič, ešte si vzal niečo navyše.

Jednoducho - krádež.
marjankaj A možno je už aj niekde v lese alebo na poli zakopaný
tom33 Samozrejme, ze to takto planoval.. len musim vymysliet, ako z toho rozumne vyjst bez vacsej ujmy
misoft Nuž - na to budeš potrebovať vyššiu kvalitu, pretože okrem toho konkurzu budeš musieť riešiť i tú defraudáciu - a to sa len tak nedá - jedine podaním žaloby na spoločníka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako riešiť komplikovanú situáciu v obchodnej spoločnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.