Zavrieť

Porady

Virtualne sidlo

Ahoj,
uvazujem, ze si pri zalozeni novej sro dam virtualne sidlo vo vzdialenejsom a hlavne vacsom inom meste.

Zaujima ma skor skusenosti od tych, co takto spravili. Ked mam SZCO nikam nemusim chodit, vsetko vyriesim cez mail a tel., ale ak bude sidlo pri sro v inom meste coho sa to este tyka?

Mozno porovnanie virtual sidlo vs. sidlo v byte? Vyhody a nevyhody
D.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Onko je offline (nepripojený) Onko

Onko
Hlavne ide o to, či máš ty nejaké konkrétne dôvody, prečo chceš mať virtuálne sídlo, ktoré by pre teba znamenali nejakú výhodu a vykompenzovali by nevýhody. Lebo hlavná nevýhoda je to, že to bude zrejme stáť nejaké peniaze, no a platiť za niečo, pričom ani nevieš, prečo to chceš, je blbosť.

Ostatné výhody a nevýhody sú teoretické a závisia od toho, kde si to sídlo vybavíš a s aké situácie nastanú.

Sídlo vo vzdialenejšom meste znamená, že budeš patriť pod úrady v danom meste a môže ti to skomplikovať rôzne vybavovačky. Väčšie mesto by malo výhodu vtedy, kedy by to bolo hlavné mesto, kde je firiem strašne veľa a úradníkov málo, teda je veľmi nízka pravdepodobnosť nejakých kontrol.

Virtuálne sídlo môže mať výhodu v prípade, že na danej adrese budeš mať k dispozícii nejaké priestory, ktoré budeš môcť využívať na nejaké pracovné stretnutia. Ak sa budeš musieť s obchodnými partnermi stretávať niekde inde, to môžeš mať sídlo už aj u seba doma. V iných prípadoch mať virtuálne sídlo nemá žiadny zmysel. Ono je to len psychologická záležitosť, keď podnikateľ nechce mať firemnú adresu doma, ale prakticky to nemá žiadny dopad, ak ju doma má. Aj keď budeš mať sídlo inde, v obchodnom registri si každý môže pozrieť, kde bývaš.

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky jslancik
ani pri virtuálnom sídle nemusíš nikde chodiť. na virt. sídlo svojej firmy nemusíš ísť hádam nikdy. ani do mesta. ak samozrejme necháš všetko na toho, kto ti sídlo poskytuje a spravuje.

asi jediný problém z praxe je ten, že ak by si chcela napr. auto na tú firmu, tak prihlásiť ho môžeš iba na príslušnom DI, čo je pri väčších mestách problém. zvlášť v BA, kde je asi najviac "schránkových firiem".

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.