Zavrieť

Porady

Je potrebné plombovanie odhalených zubných krčkov keď nebolia?

Mám 59 rokov a pani doktorka ma objednala na plombovanie zubných krčkov. Vraj ich mám moc odhalené. Mňa, ale nebolia. Je to dobré dať si plombovať krčky, predsa je to zásah do zubov. Bojím sa, že mi to zbrúsi a môže mi to odpadávať a potom ma budú ešte aj bolieť, keď to bude už raz zbrúsené. Nie je lepšie zatiaľ nezasahovať keď tam nemám kazy? Vopred ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil mičurinka15 : 11.11.19 at 19:02
buchač Jéééminkote, tam je trochu viac faktorov.
Pri plombovaní sa predsa zuby vyplnia a nebrúsia (konečnä úpravu nerátam)...či ?

TY musíš vedieť, že aká je doktorka...či chce dať zuby do poriadku alebo len zarobiť.
V konečnom dôsledku je tá finančná stránka aj tak podstatná. Jeden zub - plomba vyjde na určitú čiastku, záleží len od lokality a zariadenia.
Keďže plombovanie, tak je tam aj kaz. Ten sa určite neodstráni sám a ani umývaním.
Takže rozhodnutie je na niekom inom, ako na niekom z netu.
vicktor To asi nebudu take plomby ako pozname po vyvrtani kazu.
Opytaj sa jej znova aku metodu navrhuje. Predpokladam naniest nejaku "kasicku" na odhalene miesta.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Predpokladam,ze odhalene krky .."vybobene" zlou technikou umyvania...kefkou a pastou...

    https://dentalbrothers.sk/odhalene-z...-nimi-povedat/
    Ja by som to skusila opravit...mozno sa este da..

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ja mám viacero zubov, kde sa mi odhalili krčky a tieto boli prekryté fotokompozitom. Nepamätám sa už, či boli alebo neboli citlivé. Ide hlavne o to, že odhalené krčky sú viac náchylné na vznik kazu, ako zvyšok zuba, kde ho chráni sklovina.

    Na tvojom mieste by som to zvážil a asi by som si ich nechal opraviť. Tie krčky myslím.

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Ak máš pocit, že zatiaľ je lepšie nezasahovať, tak vyskúšaj niečo z toho, čo nám dala matka príroda. Pogúgli nejaké bylinky na tento problém a nájdi si tú svoju. Možno sa problém podarí zlepšiť. Nevyskúšaš, nevieš. Lepšie je urobiť spoň niečo, ako čakať až sa problém zhorší a zuby začnú aj bolieť.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Fakt nejaka bylinka obnovi rast dasien? Noze prezrad.
    Jarka 1 Choď k očnému, ak nevidíš poriadne na to, čo píšem. Možno postačí aj nejaká bylinka na oči.
    vicktor Dobre vidim a citam co pises.
    Micurinka ma problem s odhalenymi krckami, ktore chce zubarka "zacelit" a ty jej na to radis poguglit bylinky. A mne nieco na oci.
    Tak ja tebe radim nieco na hlavu.
    Jarka 1 Písala som možno sa problém podarí zlepšiť a nič som nesľubovala. Nevieme aké podmienky má zadávateľka v ústach. Isté však je, že niektoré bylinky, oleje majú protizápalové a antibakteriálne účinky. Samozrejme, že je to na dlhšie a nie na týždeň,aby sa nejaký pozitívny účinok reálne prejavil. Nedá sa vylúčiť, že pri dobrej starostlivosti sa to napr. môže spomaliť. Preto ak nevyskúša, tak nebude vedieť, či to bude jej prípad. Nikde nepíšem, že sa obnoví rast. To, že zubárka chce zaceliť som nijako nespochybnila.

    Človek sa musí predovšetkým sám snažiť v rámci svojich možností. Nie vždy musí byť sväté a božie čo chce lekár.
    korela Súhlasím s názorom, prečítaj si o - mlganie oleja, môže ísť aj o panenský slnečnicový olej, https://www.bylinkovaskola.sk/post/mlganie-olejom
    https://www.info.sk/sprava/38607/oil...vota-existuje/ ...
    30 min. pred jedlom ráno a večer nalačno s neumytými zubami, cmúľať 20 min.
    Chobot Ak už sú raz zubné krčky obnažené, nepomôžu žiadne bylinky ani mlganie oleja. Ďasno už nenarastie späť, aby zakrylo krčky. To jednoducho treba riešiť prekrytím toho odhaleného krčka zuba. Pri tomto zákroku sa do zuba nevŕta, pokiaľ tam nie je vytvorený kaz. Len sa očistí odhalená časť zuba a nanesie sa kompozitná hmota.
    korela Chobot, v každom prípade má odhaľovanie krčkov nejakú príčinu. V prírode sú veci nastavené tak, aby bolo všetko v harmónii (pokiaľ nejde o nejakú záťaž), takže správna úprava stravy, bylinky, rôzne iné techniky nielen môžu pomôcť, ale aj pomôžu. Nenapísala by som to tak horlivo, keby neboli pozitívne skúsenosti v rodine, aj u seba pri rôznych dg.
    Mlganie oleja som vydržala robiť v kuse 2x denne viac ako rok aj s inými procedúrami, hlavne zmenou stravy, chce to veľkú disciplínu vydržať. Pri pracovnom pomere to musí byť mimoriadne náročné. Osobne som inú možnosť vtedy ani nevidela, tak som musela. To bolo takmer pred 10 r, bolo to v rámci očisty organizmu, a čo sa týka zubov, boli mimoriadne hladké. Prečo 20 min.?
    Ja som používala slnečnicový panenský s prímesou levand. oleja, ten kvôli príjemnejšej chuti oleja a iným ...
    .
    Krčky sa mi začali odhaľovať 20 r. predtým, spätne zistila, že úplne, ale úplne zlé stravovanie, stav krčkov sa mi vrátil do pôvodného stavu. Neišlo o spontánne uzdravenie. Nikto sa ma, prosím, nepýtajte, ako.
    Takže, áno, ide to aj bez medic. zásahu, ide o to, kto koho stretne, na koho sa vedome obráti a pod.
    Ťažkého materialistu mám pri sebe, viem, ako k týmto veciam preťažko pristupuje. Pred 10 r. konečne na vlastné oči videl výsledok, že to ide aj inak.
    Dôležité je, že ty máš svoju veľmi dobrú skúsenosť so zákrokom zubára, ja inú. A tak je to v poriadku. Každý máme v živote svoju cestu.
    P.S. Možno je chyba niekde v systéme, ako sa ľudovo hovorí, a zuby sú tiež súčasťou niektorého energetického systému, rovnako ako iné ľudské orgány. Takže tých ciest aj k záchrane ďasien je určite viac.
    lujza.j Ako vies..uz si nieco skusal....neorpavi sa to za den....ale ved jedboduchsie ..ked zubar ocape hmotou....moj chlap cely zivot...az na posledne asi dva roky tvrda kefka...neviem naco.. jeho vec...aj tak krcky dopadli...zubar v nemecku mu to ocapal hmotou a bolo vymalovane/nie nepotreboval zarobit-zadara..lebo ake poistenie take doplatky/
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Michio Kushi vo svojej veľmi uznávanej knihe Orientálna diagnostika tvrdí, že ak sa budete makrobioticky stravovať, po čase sa zastavia, či zacelia? zubné kazy. Presnú formuláciu si nepamätám, čítala som ju pred mnohými rokmi, požičala a nevrátila sa ku mne.
    PS. Viem si predstaviť vaše komentáre /nemenujem/, podobne reagoval môj zubár.
    buchač PS. Viem si predstaviť vaše komentáre /nemenujem/...
    =====================
    Myslíš mňa ?

    Opýtam sa...prečo majú aziati tak prázdne huby, bez zubov ?
    Opýtam sa...podľa ktorej úrovne Michia sa ty stravuješ ?

    Dodám tiež to, že môže sa jeden zdravo stravovať ako len chce.
    Ak prídu nejaké vedľajšie problémy, tak neovplyvní na tom nezvratnom procese paradentózy ani trt....

    rennka je offline (nepripojený) rennka

    rennka
    Ja mám opravované krčky už niekoľko rokov, možno aj 15, a doteraz som s nimi nemala žiadny problém. Určite by som si ich dala urobiť, nakoľko sa v tých odhalených miestach môže skôr urobiť zubný kaz. Potom by to bol hlbší zásah a aj drahšia oprava.

    Je potrebné plombovanie odhalených zubných krčkov keď nebolia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.