Zavrieť

Porady

Ako sa vysporiadať s transferovým oceňovaním pri kúpe auta od príbuzného?

Dobrý deň, chcel by som od svojho švagra kúpiť jeho auto. Už teraz si ho požičiavam pri podnikaní, no keďže auto nie je v obchodnom majetku firmy, platím PHM a prispievam na občasné opravy z vlastného. Vedel by mi niekto poradiť, ako by som to mohol urobiť?

Napadlo mi, že by som mohol na webe nejakého autobazáru nájsť ponuku áut s rovnakými parametrami a z tých, ktoré boli pridané napr. za posledný mesiac, určiť mediánovú cenu. Je to ale skôr matematická úvaha, vôbec netuším, či by takýto postup bol akceptovateľný napr. pre daniarov.

Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    rennka je offline (nepripojený) rennka

    rennka
    U nás to bolo opačne-firma predala auto zamestnancovi, ktorý bol príbuzný majiteľovi firmy. Postupovali tak, že konkrétne auto dali oceniť do 2-3 autobazárov s písomným potvrdeným a z toho urobili priemernú cenu. Následne nato bolo vypracované TO.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    michalesco Môžem doplňujúcu otázku? To písomné potvrdenie má k dispozícii každý autobazár alebo to bol nejaký formulár, ktorý ste mali pripravený a oni ho len vypísali a dali naň pečiatku?
    rennka Nemali sme žiadny formulár. Každý to vypísal ako vedel, hlavne aby tam bola presná identifikácia auta, značka, typ, špz a pod, stav automobilu, závady a hlavne nimi odhadovaná cena.
    Ale nie každý autobazár je ochotný vystaviť takéto potvrdenie. Zo 6 oslovených nám ho vydali 3.
    michalesco Ďakujem, prajem pekný deň.
      zbaliť

    Ako sa vysporiadať s transferovým oceňovaním pri kúpe auta od príbuzného?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.