Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať nizsiu úhradu odberateľskej faktury (nezaplatena dan)?

Ako zaúčtovať úhradu odberateľskej faktúry, keď odberateľ uhradí menšiu sumu.o daň? Faktúra 1600 €, uhradí 1296€.
Naposledy upravil ivka70 : 17.11.19 at 11:24 Dôvod: Korekcia nazvu
19 komentárov     zbaliť
veronikasad prečo ?
liana2 Odberateľ uhradil faktúru bez dane, ale nie DPH.
Čiže účtujem 311/602 1600, uhradu 221/311 1296. tú daň - čo on si odviedol ako zúčtujem.
Veľmi pekne ďakujem .
marjankaj Ty účtuješ odberateľa?
pavol54 nemáš prenos dph na vybraný tovar??
veronikasad čo je predmetom fakturácie ?
liana2 Ja účtujem odberateľa, predmetom fakturácie je reklamná služba odberateľ mi mi uhradí faktúru bez dane z príjmu, nie DPH, tým sa mi faktúra nevyrovná. Použijem účet 591?
Nikdy som také neúčtovala, ďakujem
za ochotu
marjankaj A ja som nikdy takéto niečo nečítal

"Ja účtujem odberateľa, predmetom fakturácie je reklamná služba odberateľ mi mi uhradí faktúru"
avalik ivka70 to ty si vymyslela nazov otazky? co to ma spolocne s DPH?
marjankaj Ak odberateľ uhrádza faktúru, tak sa účtuje 321/221 či?
marjankaj Nechápem prečo by mal odberateľ uhrádzať odberateľskú faktúru.
avalik Janko, liana2 vystavila OF v sume 100, odberatel uhradil napr. 84 ... nevieme z akeho dovodu uhradil menej, ci je odberatel zo zahranicia alebo "dal dole" zrazkovu dan ... alebo dokonca je tam zadrzne?
marjankaj Valika ak ja vystavím odberateľovi faktúru, tak ma vôbec nezaujíma, ako si ju odberateľ zaúčtuje.
Tweety Janko ale ona potrebuje zaúčtovať práve tú vystavenú pre odber. a ním zaplatenú . Nebuď už taký nechápavý.
marjankaj A prečo potom píše, že účtuje odberateľa?
Tweety Zle sa vyjadrila, myslela odb.faktúru.
marjankaj No ešte že si jej hovorca.
Tweety Ale no, niekedy treba čítať s porozumením. Aj Valika to vysvetlila, tak nedudri.
marjankaj Aj Valika písala, že nevie prečo zaplatil menej. To by malo byť uvedené na vystavenej faktúre. Asi nemám gule ako vy.
Tweety Veď zadáv. uviedla, že zaplatil menej o daň. Neuviedla síce, že je to zahraničná fa ale z toho sa dá vydedukovať, aká asi daň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    čo kombinuješ? fv sa v denníku skladá z 311/602 a 311/343 aaa. a keď prijmeš čiastočnú alebo celú úhradu tak 221/311 a nikde sa nepýta či je to úhrada tovaru alebo dph.. To mi v jednoduchom pri čiastočných najprv uhrádzalo dph a potom zbytok
    liana2 Ani oni ani my nie sme plátcovia DPH. O DPH neúčtujem. Odberateľ to má zrážkovú daň, či?
    pavol54 podľa §43 zdp? Opäť: bolo by dobré si naštudovať zákon o dani z príjmov a niečo z účtovníctva. Asi si trochu mimo a ten tvoj odberateľ špekuluje

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ak obaja nie ste plátcami DPH, tak o akú daň krátite úhradu? Aká je faktúra, taká má byť platba. Ak nie je, ostáva dlh, faktúra nie je vyrovnaná.
    liana2 Ďakujem pekne za odpovede, ale ten nadpis nie je v poriadku, nemá to nič spoločné s DPH, je to zrážková daň, ktorú si odberateľ zaplatí sám, a mne sa tým nevyrovná faktúra. Potom treba upraviť aj daňové priznanie, už som to študovala., ale potrebovala by som k tomu konzultáciu. Vopred ďakujem
    ivka70 Ako autor si to mozes opravit, len nezadavaj celu otazku do jej nadpisu.
    liana2 Ďakujem, toto som potrebovala odkonzultovať, takto som to naštudovala, len ešte som sa s tým nestretla, ďakujem.

    Ako zaúčtovať nizsiu úhradu odberateľskej faktury (nezaplatena dan)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.