Zavrieť

Porady

nastavenie pokladničnej tlačiarne

Ahojte poraďáci,mám taký problém kúpili sme tlačiareň epson U220PB - je to tlačiareň na paragón, už sme ju stihli aj nainštalovať, ale akosi keď dáme tlačiť paragón, nie je to dobre vytlačené text je porozhadzovaní po celom papieri a ja by som chcela upraviť tento formát, viete kde by som to mohla nastaviť? Používame program POHODA Komplet.a ešte jedna otázka treba mať takúto tlačiareň aj zaregistrovanú? Vopred Vám všetkým ďakujem.
Naposledy upravil perta : 05.09.06 at 09:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Ahoj, mam otazku, mate pokladnicnu tlaciaren, a mate aj fiskalny modul?Lebo ak ano, tak sa to tlaci pekne (tlac zostava Doklad FM),aale ak nemate fiskalny modul, tak vam je ta tlaciaren na tlacenie pokl. dokladov by som povedal zbytocna, lebo zo zakona musite mat fiskalnymodul, resp registracnu pokladnu.Ak to potrebujete z ineho dovodu, mozem vam poslat upravenu zostavu do tlaciarne, lebo som to asi pred dvomi tyzdnami upravoval u nas...

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    a este otazka, dufam ze tlacite dobru zostavu,ale to predpokladam ze ano....(Danovy doklad - paragon)

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Na maloobchodny predaj, resp pri predaji v hotovosti je potrebne dat pokladnicny doklad.Ale je taktiez potrebne mat aj registracnu pokladnu, ktora ten predaj zaznamena a vytlaci.Fiskalny modul je hardwerova suciastka do PC, ktora nahradza klasicku registracnu pokladnu (bud externy FM alebo interny FM).Je to zo zakona potrebne mat, cize cisto tlaciaren nestaci.Toto zariadenie dalejk spracuva denne, mesacne a rocne uzavierky, kore sa dalej archivuju v pokl.knihe.Treba si pozret v Pohode v menu Nastavenie Hardware, ktore FM, resp registracky Pohoda podporuje (cca vsetky bezne dostupne)a vybrat si z nich.Pokial viem cena je +- u vsetkych rovnaka.

    gu100 je offline (nepripojený) gu100

    gu100
    perta
    ja práve že neviem čo je to ten fiškálny modul???
    co je to fiskalny modul.. vo fiskalnom module su ulozene vsetky operacie,ktore ovplyvnuju vypocet GTx.. vypocet storna, zlavy, pripadne aj hodnoty jednotlivych pasok, uzavierok... zakladov dane, dane, sumy a pod.. pre bezneho uzivatela by mala byt necitatelna, pre servisneho technika ktory vlastni prislusny servisny program je citatelna, .. pri certifikacii sa vlastne kontroluje a certifikuje aj pouzity typ tohto modulu...

    Bez fiskalneho modulu sa NEDA pouzivat ERP...

    moznosti a typy jednotlivych fiskalnych modulv by ti mali poradit napriklad aj servisny technici Pohodaci, nakolko myslim, ze fiskalny modul sa neda bezne kupit pre bezneho obcana a vlastne by ti bol na nic, kedze nad tymyo modulom musi pracovat program, ktory ten fiskalny modul vie obsluhovat


    Pidgey
    Fiskalny modul je hardwerova suciastka do PC, ktora nahradza klasicku registracnu pokladnu (bud externy FM alebo interny FM).
    Fiskalny modul, ako pisal nemusi byt iba hardverova suciastka, kludne tomoze byt aj cast sofveroveho kodu,ktory pouziva siforvane data...

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    ja som nevylucil ze sa to da aj softwarovo,ale toto Pohoda zatial pokial viem nepodporuje, a neviem ci sa da take nieco kombinovat (Pohoda plus nejaky dalsi SW ktory bude pocitat to, co sa preda cez Pohodu...)

    gu100 je offline (nepripojený) gu100

    gu100
    Pidgey
    ja som nevylucil ze sa to da aj softwarovo,ale toto Pohoda zatial pokial viem nepodporuje, a neviem ci sa da take nieco kombinovat (Pohoda plus nejaky dalsi SW ktory bude pocitat to, co sa preda cez Pohodu...)
    priznam, neviem, Pohodu nepouzivam, ale viem, ze taka moznost nejaka tam je, podrobnosti neviem..
    u nas vo firme sa pouziva iny softver, a v starsich verziach boli pouzite fiskalne moduly hardverove, (verzia I a II) a v novsich verziach je uz pouzita verzia softverova...

    najlepsie riesenie bude, kontaktovat technikov ktori instaluju Pohodu

    nastavenie pokladničnej tlačiarne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.