Zavrieť

Porady

Výmena motora z Octavie za motor zo Superb

Zdravím všetkých. Chcel by som sa spýtať či sa dá aj legálne a či je dovolená výmena motora Skoda Octavia 2 facelift 1.6 TDI 77kw za 2.0 TDI 125kw z Superb 2. Ďakujem.
5 komentárov     zbaliť
vicktor Octavie sa vyrabali s roznymi motormi, mozno aj s tymto 125 kW - pozistuj.
Tu sa dozvies viac: https://www.skoda-club.net/forum#ms_5
Jakub Pal Neviem ako to tam mám nájsť ale napadla ma jedna vec...ak by som zobral motor 125kw cca z VRS Octavie 2 tak by sa to dalo aj tak nie?
vicktor Asi ano, ale opytaj sa na tom skodovackom fore ako je to napr. s upevnenim motora. Inde pises ze aj prevodovku by si vymenil. Este pridaj spojku. Oplati sa to? Tie veci budu z vrakaca? Aby si namiesto "obycajneho" auta nemal top motorizaciu, ale nepojazdnu.
misoft Skús si zavolať +420 800 600 000 linka na výrobný závod v M.Boleslavi a tam sa spýtať.
Jakub Pal Vďaka, pridávam do možností ak by som sa rozhodol
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Teoreticky to mozne je, ale vozidlo by muselo opat poziadat o povolenie na prevadzku na pozemnych komunikaciach.
    Nejde len o vymenu motora, ale aj zapis do TP, zmenu poistky a pod.
    Treba si zratat, ci ta tortura stoji za to, lebo vysledok (teda ze to bude schvalene) nie je zaruceny.
    https://www.povinne-zmluvne-poisteni...ebo-karoserie/
    Naposledy upravil ivka70 : 19.11.19 at 07:15
    Jakub Pal Ak by som sa rozhodol že to chcem podniknúť, bolaby šanca že by to cez vsetky tie veci v článku prešlo?
    ivka70 Toto je otazka na ine forum.
    Skus policiu
    Jakub Pal Pozriem, vďaka

    Výmena motora z Octavie za motor zo Superb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.