Zavrieť

Porady

Kúpa automobilu v hotovosti???

Dobrý deň, prosím Vás podnikateľ platiteľ DPH kupi auto na FA a chce zaplatiť v hotovosti. Je stanovená hotovosť 5000Eur???? Ak je suma vyššia musí asi zaplatiť cez účet že?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nini44 Oki a všeobecne pokladničný doklad do 1000e?
    Dakujem
    ivka70 ten moze
    Nini44 Prosím Vás a ked vyberem tie peniaze z pokladne s tým že to pojde na ten účet druheho podnikatela(predajca auta). Stačí mi potom k VPD doložiť potvrdenie o vklade na účet podnikateľa z jeho banky???Alebo ako postupujete?
    Tweety Prečo to komplikovať výberom a potom vkladom na účet, keď je jednoduchšie uhradiť priamo z účtu? Aký je význam dvoch transakcii, keď je jedna jednoduchšia?
    Nini44 Jasne to aj ja vravím, len ide o to že ten predajca skôr dôveruje tomu keď ide priamo pri predaji s kupujúcim do banky, ako čakať kým sa prevod uskutoční.
    A možno ho bude kupovať v zahraničí, tak preto chce so sebou hotovosť. Predajca ešte nie je 100% preto sa pytam ako to fungujel
    Tweety Aj to je spôsob, vybrať a vložiť na účet, potom sa to berie ako bezhotovostná platba, máš doklad o vklade na účet a ten zaúčtuješ ako úhradu.
    vicktor "viac doveruje" - naco bude auto-diler stracat cas chodenim do banky, ked sa ma venovat klientom v autosalone a peniaze uvidi v internetbankingu...?
    A potom napises ze vlastne sa nevie od koho kupi...
    marjankaj Špekuluje jak Mara s onú.
    Nini44 bez komentára
      zbaliť

    Kúpa automobilu v hotovosti???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.