Zavrieť

Porady

Zahraničná došlá faktúra z júla 2018

Nemecký dodávateľ nás vyzval k úhrade faktúry za poskytnuté služby na Slovensku. Takúto faktúru sme vôbec neobdržali, ale služby boli vykonané.
Čo s touto dodávateľskou faktúrou? Navyše sme tým pádom tieto služby ani nefakturovali odberateľovi.
Zaúčtujeme a uhradíme faktúru v tomto roku a vyfakturujeme nášmu odberateľovi? Čo s DPH?
Nemali sme ešte taký prípad..
5 komentárov     zbaliť
marjankaj No niektorí fakturujú a neurobia. Prečo by ste vy nemohli urobiť a nefakturovať?
zuzumojko :-D
Ano, zvykne to byt naopak. Robí to kolegyna a nejak na to vraj pozabudla. Dodavatel ani odberatel sa nehlasil :-)
Soňa K O akú sumu ide ? Pri faktúre z Nemecka ste mali povinnosť samozdaniť, ak ste služby nefakturovali odberateľovi, máte zle povinnosť na DPH aj nižší základ na daň z príjmu.
zuzumojko Áno, viem. 390 EUR. Čo s tým teraz?
Soňa K Spravila by som dodatočné na DPH, tam máš výstup, vstup, o nič nejde. Faktúru do nákladov môžeš zaúčtovať aj v tomto roku, to Zákon o dani z príjmu dovoľuje a do výnosov by som to riskla, taká veľká suma to nie je. Alebo podaj dodatočné aj k dani z príjmu a započítaj do základu dane aj náklad aj výnos.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Skús vypátrať či nemajú tiež povinnosť odsúhlasiť pohľadávky po skončení roku ak áno, tak by som mu slušne vysvetlil existenciu kruhového svalu. (teraz v novembri)

    Zahraničná došlá faktúra z júla 2018

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.