Zavrieť

Porady

Potrebujem povolenie ak chcem púšťať vianočné piesne?

Máme u nás v obci malú predajňu potravín a ja som tam zamestnaná. Chcela som ľuďom spríjemniť nakupovanie aspoň počas Vianoc a púšťať vianočné piesne. Len dnes mi kamarát povedal že budem porušovať autorské práva a potrebujem nejaké povolenie...viete mi niekto vysvetliť a povedať k tomu viac?
3 komentárov     zbaliť
kopretinka No ako? Už púšťaš?
Janka4110 nie, nepúšťam, nesmiem, povedala som o tom nadriadenému ale nič sa nedeje, len mi povedali že sa na tom pracuje a že sa ozvú. Tak čakám...je mi smutno, v obchode je ticho, ale zákon je zákon, čo už...
vicktor Tak spievaj. Ci aj to je zakazane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka Ona nie je vlastník.
    Onko Napriek tomu mi poďakovala za nasmerovanie, zrejme je pre ňu ten link užitočný, aby vedela, čo vlastníkovi navrhnúť. Doporučujem nebyť priveľmi aktívna pri mínuskovaní a byť aktívnejšia v niečom pozitívnom :-D
    misoft
    Najhoršie na tom všetkom je ten fakt, že licenčné poplatky vyberá SOZA, k tomu sa pridá SLOVGRAM a OZIS (samozrejme, každý má svoj sadzobník) - a ten čo prehrá jednu pesničku, zaplatí 4x pretože ešte sa platí koncesionársky poplatok.
    Inými slovami - štátne výpalníctvo cez súkromné spoločnosti a autori, vydávatelia a tí, čo pracujú v audiobiznise dostanú z toho len omrvinky - väčšinu si zoberú práve tie výpalnícke firmy.
    Pretože veľmi pochybujem, že SOZA posiela peniaze nejakej zahraničnej pop skupine, hviezde. Tí ani NEVEDIA, či sa u nás niečo od nich hraje.
    Boli aj prípady, kedy SOZA vehementne vyžadovala poplatky za ľudové piesne (niekedy autor neznámy) od detí a dôchodcov na rôznych besiedkach, posedeniach a podobne.


    SOZA v našej krajine s požehnaním štátnych orgánov vyberá aj nad rámec povolení. Nik nezakročí, pretože to "niekomu" veľmi vyhovuje.
    Mgr. art. Ľubomír Burgr – predseda predstavenstva

    JUDr. PhDr. Silvester Danóczy, PhD. – člen predstavenstva

    Mgr. Tomáš Mikš – člen predstavenstva
    kopretinka Nemôže byť každý pozitívny.Musí byť niekto aj s reálnym pohľadom na svet
    Soňa K Poznámka - SOZA a podobné organizácie sú členmi medzinárodných organizácií na ochranu autorských práv a plnia si povinnosti, ktoré im z tohto členstva vyplývajú. Do zahraničia posielajú aj vyúčtovanie aj honoráre. Tak, ako chodia slovenským autorom honoráre zo zahraničia.
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Ty ako zamestnanec nemôžeš nič púšťať.Ani vybavovať žiadne povolenia.Ak príde zamestnávateľovi pokuta,tak sa ti pekne poďakuje.
    Doporučujem nebyť priveľmi aktívna a riadiť sa iba príkazmi zamestnávateľa.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Ak má firma zamestnancov, hoci aj okopávačov na poli, tak platí koncesiu za rozhlas a televíziu, ak takéto médium vysiela hudbu je to vecou moderátorov vo vysielaní za to sa neplatí ale ak do tohoto rozhlasového prijímača švacnem USB s nahrávkami je to reprodukcia, za čo sa platí. Teda ja by som si našiel nejaký hudobný kanál a bolo by to v rámci koncesných poplatkov. Len tak na okraj tie vianočné skladby sú na každom rohu.
    dmc neviem neviem.......ale tu sa pise nieco ine http://www.uspesne-podnikanie.sk/hra...latit-poplatky
    pavol54 mne je to jedno, podstatné že moju firmu štát vydiera za to že používame zástrčku na polievanie a súčasne musíme platiť koncesiu za to čo nepoužívame
    kopretinka Palo nepleť sem koncesie,o tom nie je tento problém.Ak platí koncesie,to neznamená,že nemusí platiť soze a tým ostatným .
      zbaliť

    Potrebujem povolenie ak chcem púšťať vianočné piesne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.