Zavrieť

Porady

Mzdy MRP

Ahojte,
prosim mozete mi pomoct. Urobila som klasicky mzdy v Mzdach a personalistike od MRP. Ked som ich chcela poslat cen internet do socialky nezobralo mi vykaz a vyhodilo nasledovne chyby:
Chyba: Rozdiel poistného a dávok NP: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 1: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 1: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 2: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 2: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 3: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 3: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 4: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 4: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 5: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 5: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 6: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 6: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 7: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 7: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 8: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 8: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 9: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 9: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 10: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 10: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 11: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 11: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 12: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 12: Nevyplnený údaj
MRP v poslednej novelizacii zmenilo tlaciva do SP a akosik tam zabudli dat kolonky na nezaopatrene deti, takze to by som chapala, tomu rozdielu poistneho moc nechapem, ale co s tym mam robit???? :-((( Poradte prosim!!!!
Usporiadat
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Stretli ste sa s tym niekto??? Neviem co s tym....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kika571 kika571

kika571 je offline (nepripojený) kika571

Počet detí už nie je zaujímavý pre Soc. poisť.- zrušenie 0,5 % zníž. odvodu na každé dieťa na Starobné poistenie od 1.1.2006. A to IP - koľko máš zamestnancov a nie sú to star.dôchodcovia? Ale to by Ti vypisovalo aj PvN. No neviem...
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Chyba: Rozdiel poistného a dávok NP: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 1: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 1: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 2: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 2: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 3: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 3: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 4: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 4: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 5: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 5: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 6: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 6: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 7: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 7: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 8: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 8: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 9: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 9: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 10: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 10: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 11: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 11: Nevyplnený údaj Chyba: Počet nezaopat.detí 12: Nevyplnený údaj Chyba: Poistné na IP neplatí 12: Nevyplnený údaj
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Proste toto mi vypisalo a vratilo mi vykaz...za august som mala 12 zamestnancov a jednu dohodu Ja neviem co robit nic sa oproti minulemu mesiacu nezmenilo a vtedy mi to bez problemov zobralo :-(
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

Ja nepracujem v tomto programe, ale od môjho programátora som dostala informáciu, že podľa informácií zo Sociálnej poisťovne posielať mesačné výkazy elektronicky v novej štruktúre bude možné až od štvrtku (7.9.2006). Možno tvoj program, s ktorým pracuješ používa novú štruktúru mesačného výkazu a preto ak pošleš výkaz do 7.9.2006 nebude akceptovaný a bude hlásiť chyby. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p><o:p> </o:p>
0 0
kika571 kika571

kika571 je offline (nepripojený) kika571

Rozdiel poistného a dávok NP - aké dávky NP ?
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

kika571 - ved to ze neviem...
Lubica2 - to vazne???
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Lubica2 kde si o tom mozem precitat???
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

Neviem či majú túto informáciu niekde zverejnenú, ale môj programátor mi toto oznámil.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

mas dobreho programatora... :-)
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

tinka111
mas dobreho programatora... :-)
Tiež mi náš programátor pri zaslaní upgradu mzdového programu dal informáciu že novú štrukturu zasielaneho suboru XML do SP budú mat v SP inštalovanu až vo štvrtok. Dovtedy testujú po starom a preto ak pošlete subor XML skor, budu indikovat chyby.
0 0
Ivucha Ivucha

Ivucha je offline (nepripojený) Ivucha

A nemáš tam niečo zle zadané? Skontroluj si údaje všetkých zamestnancov,prepočítaj si ich mzdy, určite zistíš kde si urobila chybu.
Ja pracujem v programe MRP a výkaz do Soc.poisťovne posielam nasledovne:
dám si vytlačiť v programe celý výkaz pre Soc. poisťovňu, potom sa prihlásim na internet do podatelne soc.poist. a manuálne tam zadám výkaz za príslušný mesiac.Po ukončení si vypýta kód z grid karty.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Mam jednu firmu ktoru robim rucne a tam to zadavam manualne. Ale tuto ked robim v programe sa mi zda zbytocne to takto posielat. Asi si pockam do toho stvrtku, lebo ostatne som uz vsetko skontrolovala a nenasla som si chybu. Takze zatial vsetkym dakujem!
A este sa chcem spytat tych co robite v MRP pri dochodcoch, kde sa "zaklikava" aby program zmenil odvody??? Ja som pri pracovnych pomeroch - mzdove udaje - invalidita aj zvolila ze je starobny dochodca no odvody mi pri vypocte mzdy aj tak dalo ako pri klasickom zamestnancovi. Neviete niekto poradit este aj s tymto???
0 0
Ivucha Ivucha

Ivucha je offline (nepripojený) Ivucha

Ked si nastavená v pracovných pomeroch, vyber si zamestnanca-teda toho dôchodcu,daj F9 -poistné, enter a manuálne si tam môžeš tie percentá odvodov zadať ak ti to inak nejde. Alebo potom skús zavolať do spoločnosti MRP,Brezno a oni ti tam poradia.Tlf. je: 048 -6112525
0 0
kika571 kika571

kika571 je offline (nepripojený) kika571

V pracov.pomeroch otvor si daného zamestnanca, klikni na poistné, potom napr. invalidné poistenie-klikni 2x, otvorí sa Ti tabuľka - klikni na opraviť, potom odklikni pri poistnom zamestnanca a daj tam 0% a poistné organizácie vymaž fajku. To isté urob v poistení v nezamestnanosti.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

ja viem ze sa to da takto manualne urobit ale myslela som nejak tak ze by to spravilo len na zaklade toho ze by som odfajkla ze je to dochodca, ale asi sa to neda, uz som im aj volala a tiez mi to povedala len takto... Inak dakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
treba počkať na nový upgrade. Len ten vyrieši uvedené problémy.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

katkaj
Tiež mi náš programátor pri zaslaní upgradu mzdového programu dal informáciu že novú štrukturu zasielaneho suboru XML do SP budú mat v SP inštalovanu až vo štvrtok. Dovtedy testujú po starom a preto ak pošlete subor XML skor, budu indikovat chyby.
No to je sice pekne, ale na stranke

https://podatelna.socpoist.sk/Resour...Rozhrania.html

je od 2.8. publikovana informacia, ze nove rozhranie bude funkcne od 1.9. Takze ak to nefunguje mali si tam zakvacit oznam.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

kika571
potom odklikni pri poistnom zamestnanca a daj tam 0% a poistné organizácie vymaž fajku. To isté urob v poistení v nezamestnanosti.
Tento postup je nespravny. Je potrebne nastavit ukoncenie obdobia platnosti poistneho a nie ho uplne vypnut.
0 0
avipe avipe

avipe je offline (nepripojený) avipe

Ahojte, chcela by som sa aj ja pripojiť k tomuto problému. Práve sa chystám robiť mzdy a ak tomu dobre rozumiem, mám 2 možnosti. Buď si nechám starú verziu MRP 4.55 a urobím mzdy podľa nej a sociálka prijme aj starý výkaz, alebo stiahnem najnovší up-grade 4.6 a budem čakať, kedy bude poistovňa schopná prijímať nové výkazy? Pochopila som to dobre? avipe
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať