Zavrieť

Porady

Môžem sa zaevidovať na ÚP, keď mi v skúšobnej dobe skončila pracovná zmluva a nastúpila som na PN?

04.09.2019 som uzavrela PP na dobu určitú s 3 mesačnou skúšobnou dobou. Kvôli zdravotným problémom som pred koncom SD dostala výpoveď dohodou k 30.11.2019 (sobota). Do dnes som Zápočtový list nedostala asi vraj až koncom týždňa. Dnes 02.12. som vypísaná na PN. Prišla som sa zároveň hlásiť na ÚP, kde mi povedali, že PN musím odovzdať zamestnávateľovi a až po skončení PN sa môžem zaevidovať na ÚP. Tiež mi povedali, že nedeľu (1 deň) - 01. 12. si musím zaplatiť v zdravotnej poisťovni.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Informovali ta spravne.
    Na UP sa zaevidujes az po skonceni PN, cez PN sa to neda.
    Za 1.12. ti chyba zdravotne poistenie, to sa musis na ten den v ZP prihlasit a zaplatit si ho sama.
    Ale PN nedavas zamestnavatelovi, ale priamo Socialnej poistovni, aj prechodky aj ukoncenie.
    A este poznamka, vypoved dohodou neexistuje, pravdepodobne ste spolocne zvazili ukoncenie PP v skusobnej dobe.

    Môžem sa zaevidovať na ÚP, keď mi v skúšobnej dobe skončila pracovná zmluva a nastúpila som na PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.