Zavrieť

Porady

ako naštartovať účtovnícku prax

Mám záujem zanechať učiteľské povolanie a vrátiť sa k odboru strednej školy (bývalá SEŠ, teraz OA). Chce to však po 20 rokoch aktualizovať vedomosti a študovať nové. Chcela by som sa venovať účtovníctvu naplno s vedomím všetkého, čo to obnáša. Absolvujem kurzy, prosím, je nutné študovať aj na VŠ - účtovníctvo - nie sú to vyhodené peniaze a strata času i energie. Keď však zostanem len pri kurzoch, ako a kde začať prax - tá je najpotrebnejšia vec, keď firmy žiadajú účtovníkov s praxou a ja by som sama chcela prax získať. Veľmi mi pomôže akákoľvek rada - skúsenosť, lebo momentálne ju veľmi potrebujem - som vo vážnej životnej situácii. Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
misoft Mnohé účtovníčky majú stredoškolské vzdelanie. Ale musia si neustále osvojovať nové zákony.
Ako získať prax? Skús sa niekde zamestnať ako účtovníčka. Vzdelanie máš, časom získaš prax a môžeš potom na vlastné tričko robiť.
ja14 Ďakujem za ochotu pomôcť, práve to je problém, že firmy hľadajú účtovníčky s praxou, aj sama sa obávam ísť len s kurzom do firmy, aj keby ma zobrali. Ideálne začať popri niekom, ale záujem pomôcť má málokto. A zbytočne sa budem prezentovať, že sa viem a chcem neustále učiť, zlepšovať sa i sledovať záujmy firmy,.že mám mnohé iné prac. skúsenosti, zručnosti ...a pod.
Dáša_ moja neter cez prázdniny brigádovala v účtovníckej firme uplne v pohode. A to vyštudovala bilingválne gymnázium a dokončovala inžinierske štúdium telekomunikácii. Nebol absolútne žiadny problém nabehnúť na systém práce.

Vždy môžeš najskúr skúsiť výpomoc ako brigáda a uvidí sa, či ti to pôjde. A aj to, či ťa to bude baviť. Lebo nemusíme mať bunky všetci na všetko.
ja14 Ďakujem veľmi za povzbudivé odpovede, posúva ma to ďalej... niekedy stačí pár minút a slov na pomoc druhému...vďaka a všetko dobré prajem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    No ja mám strojárinu príliš špeciálnu, keď som začínal tak technický výkrik PC386, programy drahé že som to robil podvojné ručne nikto neuverí. potom dve tri konzultácie so známym, druhý rok som kúpil počítač 486, program na účtovníctvo, Osobne som si naštudoval Cenigovú dúfam že nerobím reklamu.
    Základy máš to sa nezabúda. Inak celkom na začiatku mi účtovala jedna ekonomka a keď povedala že za štvrťroka zaplatím DPH 67000 pri tržbách cca 350000 dvoch sadzbách, a DPH nákupov neodpočítala, tak nečakala ani do konca dňa, ani hodinu.
    Naposledy upravil pavol54 : 03.12.19 at 14:42
    ja14 Ďakujem za ochotu aj tip na štúdium. Znovu som sa utvrdila, že netreba sa vzdávať a ísť do toho.
    Dáša_ ja som absolvovala technicku kybernetiku . Treba chcieť a dá sa. Len teda, treba neustále študovať, respektíve aspon jedným okom sledovať zákony.

    ako naštartovať účtovnícku prax

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.