Zavrieť

Porady

Nevyčerpaná dovolenka za rok 2018

Chcela by som sa opýtať, zamestnanec má ešte 22 dní nevyčerpanej dovolenky z roku 2018. Môžem mu teraz v novembrovej výplate preplatiť 11 dní a v decembrovej ďalších 11 dní? ďakujem
veronikasad Rocny narok zamestnanca v roku 2018?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    <p>Nie nemôžeš, nárok sa presúva do nového roka. Joj, pomýlila som si rok s 2019. Dovolenku z roka 2018 môžeš preplatiť len v tomto prípade a takto: §116
    (2)Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
    Naposledy upravil Tweety : 06.12.19 at 08:20
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veroniak1982 z roku 2018? len rok 2019 sa presúva nie?
    Tweety upravila som príspevok, nechcela som ťa pomýliť
    veroniak1982 ciže mu môžem preplatiť?
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V novembri mu nemozes preplatit nic, prednostne ma dovolenku cerpat.

    Preplatis mu az v decembri cast dovolenky, ktora presiahne 4 tyzdne. Cize ak jeho narok v roku 2018 bol 25 dni, v decembrovej vyplate mu mozes preplatit 5 dni.
    Zvysok dovolenky z roku 2018, ak ho nevycerpa, mu prepadne.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veroniak1982 a ak vedenie rozhodne, že mu môžeme preplatiť dovolenku, keďže nemohol čerpať dovolenku z dôvodu nedostatku zamestnancov na predajni tak môžeme preplatiť?
    ivka70 vedenie nemoze rozhodnut, vedenie sa musi drzat toho, co mu nariaduje Zakonnik prace ...a ten dovoluje preplatit len to, co je nad 20 dni ... pokial teda nekonci PP ....

    Vedenie ma dovolenky planovat a starat sa o to, aby ich zamestnanci cerpali v naplanovanych terminoch .... aj to je jeho povinnost zo ZP
    veroniak1982 možem to poriešiť tak, že mu v novembri vypíšem dovolenku aj napriek tomu, že pracoval?
    Tweety Môžeš so súhlasom vedenia vypísať čerpanie D Zamestnáv. by mal byť ústretový, kedže neumožnil jej čerpanie skôr.
    ivka70 ked vies spravit cachre-machre s dochadzkou a to, co odpracoval mu vyplatite ako odmenu, mozes .... zodpovednost je na tebe, keby to nejaka kontrola napadla ...
      zbaliť

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    ak 31.12.19 bude mať zostatok 22 dní z r. 2018 môžete preplatiť 2 dni, zvyšok prepadne
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jarka 1 širi nie 2, ale 5 dní
    širi1 matematicky 4týždne x 5dní=20; 22 - 20=2 dni preplatiť
    chápem to zle ??
    ivka70 5 dni mu mozu preplatit, aj ked mu ostane zostatok len 5 dni z 25 dni. Nesmu mu preplatit nic z 20 dni, tie musi vycerpat alebo prepadnu ....
    Jarka 1 sorry, chápeš to správne, len 2 dni presahujú 4 týždne. Môj komentár je nesprávny!!!
    Jarka 1 ivka, už som domotaná ... tak preplatí 5 dní, alebo 2
    širi1 dievčatá je piatok, mikuláš máme výplatné obdobie...
    v zadaní otázky je uvedené 22 dní
    ivka70 5
    Jarka 1 ivka ďakujem ... takže nakoniec je predsa len správny môj prvý komentár ... nie 2, ale 5dní
    ivka70 ano, ja som reagovala na siri .... len to tu taku uroven nezobrazi
      zbaliť

    Nevyčerpaná dovolenka za rok 2018

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.