Zavrieť

Porady

Starobný dôchodca - odvodová úľava

Dobrý deň,
spoločnosť zamestnal od 1.11.2019 do 31.12.2019 starobného dôchodcu na DoPČ odvodovou úľavou. Bol prihlásený nasl: 55. ZECD2B-DoPČ bez dôchodkového poistenia - pravidelný príjem. SD poberá od 27.03.2019, nemá žiadne iné dohody. Po prihlásení SP uviedla nasl. doručený - upozornenie:
Chyby registračného listu FO:

Varovania registračného listu FO:
Prihlasujete zamestnanca, u ktorého v čase prihlásenia neevidujeme splnenie všetkých podmienok na uplatnenie výnimky z dôchodkového poistenia. Informácia nie je právne záväzná a má len informatívny charakter. V súvislosti s uplatnením výnimky z dôchodkového poistenia odporúčame kontaktovať za-mestnanca a preveriť splnenie podmienky poberania dôchodku (starobný dôchodok, predčasný starobný dôchodok, invalidný dôchodok, výsluhový dôchodok podľa osobitného predpisu a dovŕšenie dôchodko-vého veku alebo invalidný výsluhový dôchodok podľa osobitného predpisu).

Dnes, kvôli vianočným sviatkom a záv. dov. bol odhlásený s dátumom 31.12.2019, čo SP akceptoval, a aj Mesačný výkaz za mesiac november 2019 bol podaný a akceptovaný.

Podľa Vás kde sa stala chyba?
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Dohodar sa prihlasuje pred zaciatkom vykonu práce, dnes je 19.12., kedy ti hlasilo tu chybu?
Difi Bol riadne nahlásený od 1.11.2019, len teraz sme to upozornenie zbadali.
veronikasad skontroluj si RLFO ci je akceptovany
Difi na RLFO je: doručený - upozornenie,
po prihlásení 1.11.2019 RLFO nebol kontrolovaný, bohužiaľ.
veronikasad Ak nevybavis telefonicky na registri na pobocke, budes musieť ísť osobne na pobocku.
Difi Ďakujem. S pozdravom, veselé vianočné sviatky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Tiež som mala podobný prípad. Dvaja dôchodcovia, dvaja mali odvodovú výnimku. Jeden prešiel v pohode a pri druhom mi tiež ukazovalo varovanie. Volala som na sociálnu poisťovňu, ale vraj ide len o varovanie, aby som si skontrolovala, že ten dôchodca spĺňa podmienku. Nevedeli mi vysvetliť, prečo jeden prešiel v pohode a druhý nie. Záver : všetko bolo v poriadku.
    Difi Ďakujem za info. Volala som na SP, dnes nevedeli pomôcť, skúsim zajtra znova. S pozdravom

    Starobný dôchodca - odvodová úľava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.