Zavrieť

Porady

Ukončenie prac. pomeru dohodou počas RD

Zdravím, chcela by som sa opýtať, čo by ste mi poradili v danej situácii.
Som na RD, oficiálne do apríla. Ešte počas RD sa zrušila pobočka a presťahovala sa do iného mesta. Viem že do danej práce sa vrátiť už nechcem, črtá sa mi iná práca. Môžem ešte počas RD doručiť zamestnávateľovi Dohodu o ukončení pracovného pomeru z dôvodu organizačných zmien? Môže ju zamestnávateľ aj odmietnuť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnávatelovi (mesiac vopred) doruč oznámenie o ukončení rodičovskej dovolenky. Keďže pobočka sa zrušila a presťahovala do iného mesta, počkaj na vyjadrenie zamestnávatela. Ak ti ponukne miesto v inom meste ako máš v pracovnej zmluve, nemusíš ho prijať. V tom prípade je zamestnávatel povinný dať ti výpoveď s nárokom na odstupné. Z rovnakého dôvodu môže s tebou ukončiť pracovný pomer dohodou k dátumu, na ktorom sa dohodnete.

    Ak nechceš prísť o odstupné, sama nežiadaj o ukončenie pracovného pomeru dohodou.
    Pracovný pomer nielen dohodou môže byť ukončený aj počas RD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samozrejme, že môžeš skončiť PP Dohodou aj počas RD. Kedže u zamestná. boli organiz. zmeny, tak ho skús osloviť a dohodnite sa na postupe. Dohodnúť sa dá(nedá)vždy. Kedže ide o Dohodu, tak bez jeho súhlasu skončiť PP nie je možné. Ak by nesúhlasil s Dohodou, potom jedine podať Výpoveď výpoveďou s VD.

    Ukončenie prac. pomeru dohodou počas RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.