Zavrieť

Porady

Dostanem pokutu, ak som podpisala zmluvu o uhradeni zalohy a neuhradim ju?

Dostanem pokutu, ak som podpisala zmluvu o uhradeni zalohy a neuhradim ju? Ak bola zmluva s realitkou podpisana vcera a do nasledujuceho dna ma byt uhradena zaloha 2000 eur, nestane sa nic, ak ju dnes neuhradim? Alebo si realitka bude pytat peniaze, lebo to uz bolo podpisane? Ide o kupu domu. Dakujem.
misoft No pýtať zaručene budú. Alebo to budú považovať tak, že nemáš záujem a zmluva bude neplatná - takže ani kúpa domu sa nebude konať a oni prejdu k inému záujemcovi.
Zmluvy sú predsa na to, aby sa plnili - aj preto sa vraví "Co jest psáno, to jest dáno!"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Jednoznačne si porušila dohodnuté podmienky. Čo urobí teraz druhá zmluvná strana - to my nemôžeme predpovedať. Ale ak ide o nevratnú zálohu, je dosť možné, že tých 2000 € si bude realitka vymáhať. Ak to nechajú tak, tak môže byť spokojná.

    Počkaj a uvidíš. Nabudúce nepodpisuj bezhlavo. A ak podpíšeš, tak sa nečuduj.
    misoft Pretož platí!
    Nemysli!
    Ak myslíš - nerozprávaj!
    Ak myslíš, rozprávaš - tak nepíš!
    Ak myslíš, rozprávaš a píšeš - tak nepodpisuj!
    Ak myslíš, rozprávaš, píšeš a podpisuješ - tak sa potom nečuduj!

    Dostanem pokutu, ak som podpisala zmluvu o uhradeni zalohy a neuhradim ju?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.