Zavrieť

Porady

Môže byť predavačka zaradená v 1.st.náročnosti pri MM?

Manželke ako predavačke(vedúca predajne) bola celé roky vyplácaná MM v 1.stupni náročnosti (namiesto 2.st.).Keď som zrátal rozdiel za posledných 10 rokov,dospel som k sume takmer neuveriteľných 10 000 eur(to som nespočítal rozdiel v odvodoch do SP).Tak rozmýšľam,či by sa s tým dalo niečo robiť,napr. žaloba za nevyplatenie mzdy v správnej výške(porušenie zákona o MM) alebo neoprávnené obohatenie?Len neviem,či by sa tam dal uplatniť úmysel,kvôli dĺžke premlčacej doby(10 rokov).Prosím poraďte mi,či má význam sa tým začať seriózne zaoberať,alebo je to veľmi naivné. S pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Urcite ma vyznam sa tym zaoberat. Jedna cesta je podanie podnetu na inspektorat prace. Dalej pred podanim navrhu na sud by som pisomne vyzvala zamestnavatela na doplatenie mzdy a az nasledne dala navrh na vydanie platobneho rozkazu. Ak sa nemylim zamestnavatel moze namietat premlcanie narokov starsich ako 3 roky.
    Pri podani na sud sa plati sudny poplatok, mozno by vsak manzelka mala narok na oslobodenie, treba dokladovat majetkove pomery. Za omeskane sumy patri manzelke od zamestnavatela aj urok z omeskania
    https://www.ip.gov.sk/ako-postupovat...ovneho-pomeru/

    Môže byť predavačka zaradená v 1.st.náročnosti pri MM?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.