Zavrieť

Porady

Dohoda o PČ, materská a prihlásenie do ZP

Dobrý deň prajem,

Poprosím Vás o radu. Sú podpísané 2 dohody o PČ od 01.01.2020 - 31.12.2020, odmena má byt vyplácaná mesačne, čiže pravidelný príjem.
Dohody do SP prihlásim pred 01.01.2020.

Ako prihlásím uvedené dohody do ZP?

Viem, že uvedení dohodári možno pár mesiacov nebudú pracovať, pretože prvá dohodárka je momentálne na MD, od 02./2020 pôjde na RD (HPP nemá uzatvorený u nás). Mám nejaké oznamovacie povinnosti voči ZP?
Kedy prihlásim uvedenú dohodárku do ZP?

Druhy dohodár má dohodu tiež nebude možno pár mesiacov pracovať, lebo momentálne nie je práca. HPP má u iného zamestnávateľa. Ako postupujem v tomto prípade? Prihlásim až keď skutočne nastúpi do práce? A to podľa toho, či bude prácu vykonávať denne - tak na celé obdobie, resp. Len na určité dni, ak nebude prácu vykonávať 5 dni v týždni?
Ďakujem za radu!
LeMiLe Viete mi niekto poradiť prosím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Čl 2, ods 17 Spôsob oznámenia platiteľa poistného o vzniku, zmene a zániku platiteľa poistného na VZP voči zdravotnej poisťovni - MU 12/7/2014 ... na stránke http://www.udzs-sk.sk/metodicke-usmernenia
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LeMiLe Ďakujem za info, toto som si našla. So mzdami začínam a nemám sa kde poradiť. Pani na MD jedna dohoda konči k 31.12.2019, predchodkyňa do ZP nenahlásila, že je na MD. Tak preto ja teraz neviem ako postupovať. Či ju odhlásiť v Zp k 31.12.2019 kodom 2D k. Od 1.1.2020 ju prihlásiť kódom 2D Z a zároveň aj oznámiť MD? Na tejto je však už od polovičky predchádzajúceho roka (2019). To sa mi javí ako problém. HPP má u iného zamestnávateľa. Tú druhú dohodárku teda prihlásim len do SP, ak som to správne pochopila, až dokým nebude mat príjem.
    avalik Je u vas na MD? Ak nie, neriesis a teda oznamenia rovnako ako u druhej ... § 11 ods. 9 zakona o zdravotnom poisteni
    avalik Ak ti nastupia neskor, teraz im len ukonci dohody tak ako je dohodnute a nove dohody uzatvorite pred skutocnym nastupom.
    LeMiLe Ďakujem Krásne za rady. Pokyn šéfa bol uzatvoriť dohody teraz. Tak som to musela urobiť. Zároveň som volala do ZP (25), kde ma inštruovali tú dohodárku čo je na MD prihlásiť od 1.1.20,aj napriek tomu, že nebude robiť nič (a je na MD tam, kde má HPP). A tú, čo možno nastúpi v apríli, tak až keď začne skutočne vykonávať prácu a na dni, kedy ju bude vykonávať. No a potom aby bol človek múdry :-(.
      zbaliť

    Dohoda o PČ, materská a prihlásenie do ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.