Zavrieť

Porady

Trnava-Košice bicyklom za jeden deň?

Dobrý deň, viem že to je taka otázka možno pre niektorých smiešna ???? ale chcem sa spýtať či sa dá prejsť na bicykli z Trnavy do Košíc za jeden deň plánujem to absolvovať a ešte teraz cez zimu tak chcem vedieť či tu niekto taky je kto dokázal prejsť na biku cca 300 km.
10 komentárov     zbaliť
misoft Cez zimu? A akú priemernú rýchlosť dosiahneš? Nepôjdeš predsa po rovine, máš sem-tam aj poriadne kopce. Po rovine by si mohol ísť aj 30-40km/h (ideálne), ale to by si musel ťahať v kuse. A na kopcoch 5-10km/h a tiež ťahať v kuse. Takže možno za 20-24 hodín NEPRETRŽITÉHO makania - sa dostaneš.
A to nepočítam prestávky na jedlo, potrebu, na pošúchanie zadku....


Ale po pravde - ak nie si superman a vyšportovaný - tak je to len zbožné želanie.

Rob si teda prdel z iných...
Smile3283 Skutočne si srandu nerobím ????*♂️ plánujem to ale asi je to fakt len moje zbožné želanie. ????
Smile3283 Tak akože ja sám som vodičom a už to je nejaký ten piatok., takže viem ako sa chovať na bicykli aby ma bolo riadne vidieť aj v tme a ako jazdiť aby som neobmedzoval vodičov... S tým mrznutim vajec a rúk ???? ruky budú v pohode mam rukavice kvalitné a vajcia tie budú tiež v pohode.
Smile3283 Ale teda keď idú profesionály 200 km za 6 hodín tak to ja teda určite dám 200 km za 20 hodin...
misoft A vieš ty, prečo ONI prejdu 200 km za 6 hodín? Pozri sa na ich nohy! Tí profesionáli - to je ich živobytie. Trénujú a trénujú, vedia si rozložiť sily, vedia, využívať energiu, majú doprovodné vozidlá, full servis, NIČ na bicykli NEMAJ/ nabalené, bicykel im váži do 8kg, cesta je uzavretá (žiadna premávka).
A TY so chceš urobiť za PLNEJ premávky a navyše v zime? Sadni na bicykel a zamier si to k najbližšej psychiatrickej liečebni.
Smile3283 Na psychiatrii možno raz skončím môže sa stať... Ale určite to nebude kôli tomu že som si stanovil cieľ ktorý je podľa niektorých nemožný. Áno beriem je to prehnané a proste som chcel iba vedieť názor ľudí a dúfal že sa tu nájde niekto taký čo má nejaké skúsenosti. A beriem každého názor aj o tej psychiatrii v pohode dakujem vám za odpovede. ????
ivka70 350 km je to po dialniciach a rychlostnych cestach, kam bicyklom nesmies.
Keby si si pozrel realnu trasu, na ktoru mozes bicyklom, tak zistis, ze to neda ani trenovany cyklista za den....
PotPalo Na akom bicykli? Na skladačke to nedáš ani za týždeň. Ale na elektrobicykli by to už možno išlo. Zima nieje dobrá na kĺby, doserieš si ich, ale inak sa dá.
Smile3283 Bicykel mam ctmko je to horský akurát keď som raz dostal defekt dal som si tam užšie plášte ľahšie a rýchlejšie mi to šlo potom po cestách není to žiadny drahý bicykel stal 500.eur takže žiadny profi no šľape sa na ňom perfektne... Čo sa týka mojej kondičky vrcholový športovec som nikdy nebol ale unavit sa alebo nevládat šliapať na biku sa mi vlastne ani nejak nestalo až na bolesť zadku samozrejme to je jediný problém po dlhej jazde.
misoft No a sme doma, stará mama!
"až na bolesť zadku samozrejme!".... po pár hodinách ju budeš mať zas. A potom už stále a na konci "cesty" sa ani nevystrieš.....
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Taserda je offline (nepripojený) Taserda

  Taserda
  Jasné že sa dá. Šiel by som to radšej v lete.Sú krátke dní na to aby to bolo bezpečné a rýchle. Poznám človeka čo šiel BA KE cez Tatry za 2 dní. A viem o jednom čo šiel KE BA sa deň. Mám za sebou už dvestovky ale v lete. Čo som ich šiel tak som mal priemer asi 25 km a zvládol by som ešte niečo len nebolo kam aby to bolo s rozumným cieľom a nie iba preto aby som to dal. V zime by to nešlo z môjho pohľadu hlavne pre bezpečnosť. Bicyklujem aj teraz aj v noci.
  Naposledy upravil Taserda : 28.12.19 at 11:08
  Trnava-Košice na cesťáku.PNG  
  8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Smile3283 No hej je pravda že v zime je to náročnejšie., len som chcel vedieť nejaké názory možno niekoho skúseného ja som najazdil toho na bicykli už veľa ale nikdy nie viac ako do 100 km za deň, aj to cez leto a tiež by som vládal kľudne viac ale tak isto nebolo už kde.
  vicktor Tak ked si doteraz nepresiel viac nez 100 km, nespekuluj nad 350km, ale daj si 150, potom 200, atd.
  Smile3283 Asi je to dosť rozumne ďakujem ja som vždy bol taky ze som chcel dokázať niečo zbytočne dosť náročné., chyba mi asi rozum hh
  Smile3283 Tak nerobím si prdel iba som chcel vedieť či to niekto už takú trasu náhodu nezvládol v pohode ďakujem vám za vaše názory asi som to prehnal keď som si myslel ze by som to fakt zvládol za deň a ešte cez zimu.
  Smile3283 Véd hej akože v niečom možno majú pravdu že by som mal radšej postupne zvyšovať vzdialenosti len som chcel poriadne kým mam dovolenku si zamakať do extrému ???? lebo ja nemôžem sedieť doma mám potom depky a ostatný moji priatelia preferujú skôr alkohol a veľa jedla na sviatky ???? Mne to nejak nejde ja radšej nejaký pohyb.
  Smile3283 A toto na tom milujem práveže taky extrém je to najlepšie čo môže byť., ja sám do prace jazdím na bicykli a vlastne aj keď mam auto ani ho nejak nepoužívam, dokonca ani keď mrzne proste ten môj bicykel sa dostane skoro všade a mam pekne zážitky hlavne z leta a teraz som chcel skúsiť nejaký extrém cez zimu... Košice mi pripadali byť celkom slušná výzva.
  Smile3283 Ja nemám nikoho takého kto by toto somnou absolvoval vlastne ja mam tak jednu kamarátku a kamoša a kamarátka somnou do Košíc nepôjde nakoľko jej názor by bol že som totálne mimo.. ???? a kamarát ten to vôbec ???? ten bol raz na bicykli spravili sme cca 30 km cez leto po rovinkach viac menej a to je o 40 kg ľahší ako ja ???? to som mal ešte aj celkom krásnu nadváhu a on celú cestu prosil nech sme už doma že nevládze takže ja som na tieto veci sám.
  Taserda Zajdi si na kávu dalde k Myjave, na otočku tak aby si mal aspoň 130 km.Skúsiš tamajsie kopce a uvidíš. Do kopca sa spotíš a dole podchladneš a to ešte budeš mať pred sebou kopu km. V batohu nosievam veci na prezlečenie ale chrbát vlhne. Do KE to máš 370 km čo je v zime nemožnosť, hoc najväčší problém vidím v bezpečnosti. Pre mňa je nad 25 stupňov na bicykli horúco, najlepšie je tak dvadsať.
    zbaliť

  duves je offline (nepripojený) duves

  Niekto duves
  Kedysi bola taka akcia z Bratislava do Jasnej. Za jedeň deň. Takže sa to dá.
  buchač Duv...ale akcia je niečo iné...či ?
  Hromada ich ide a nie jeden sám osamotený na ceste....či ?
  duves Sam je dosť moralne naročné

  Trnava-Košice bicyklom za jeden deň?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.