Zavrieť

Porady

Dovolenkový priemer, nárok na dovolenku

Ahoj, prosím o radu:
1. od 1.8.2006 sme prijali do zamestnania koncipienta - PZ na dobu neurčitú, základná mzda 10.000,- Sk mesačne. Ako mám vypočítať tomuto zamestnancovi dovolenkový priemer a dovolenku?
Ďakujem
Gong
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gong
    Ahoj, prosím o radu:
    1. od 1.8.2006 sme prijali do zamestnania koncipienta - PZ na dobu neurčitú, základná mzda 10.000,- Sk mesačne. Ako mám vypočítať tomuto zamestnancovi dovolenkový priemer a dovolenku?
    Ďakujem
    Gong
    §134 ZP
    (3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.

    Nárok na pomernú časť dovolenky za predpokladu, že do konca roka bude zamestnancom, a odpracuje viac ako 60 dní: 25/12*5, alebo ,20/12*5.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Tento paragraf som si v ZP čítala, ale neporozumela som mu. Prosím ťa vysvetli mi to tak polopatisticky.
    Díky

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Pravdepodobný priemer prepočítate napríklad takto 10000/173,92=57,50 sk - to je v prípade, ak jeho týždenný pracovný čas je 40 hod. Dôležité je aj to, či bude mávať obvykle nejaké mesačné odmeny alebo prémie.
    Alebo ho potom vypočítate zo skutočného zárobku a skutočne odpracovaných hodín v auguste. Alebo ho môžete stanoviť akýmkoľvek iným spôsobom - napríklad ak máte porovnateľného zamestnanca, tak zoberiete jeho priemer.

    Dovolenkový priemer, nárok na dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.