Zavrieť

Porady

Notár

Môže notár dať k nahliadnutiu dedičovi po smrti zložiteľa závetu jeho závet? Alebo výlučne len notár určený komorou ktorý bude prejednávať dedičské konanie po jeho smrti?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Závet sa v dedičskom konaní vyhlasuje, teda zverejňuje.
Lustrovať v registri nemôže verejnosť. Tak isto by nemal notár závet ukazovať pred vyhlásením. Verejnosť ani nemusí vedieť, u ktorého notára je závet uložený.
Nakoniec sa môže nájsť aj novší závet , ktorý ruší predchádzajúci. Závet nemusí byť u notára vôbec uložený, ani v registri zaznamenaný.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
A prečo by nemal? Notár NIE JE vlastníkom poslednej vôle - je len jej VYKONÁVATEĽOM!

buchač je offline (nepripojený) buchač

Schopnosť porozumenia čítaného textu ja základným predpokladom akejkoľvek debaty. ...viac buchač
Veď odpoveď máš v predchádzajúcej otázke, na ktorú naväzuješ.

§ 98 (1) Po zistení stavu a obsahu závetu súd umožní nazrieť do originálu závetu účastníkom konania.
Naposledy upravil buchač : 05.01.20 at 08:52

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.