Zavrieť

Porady

založenie s.r.o

dobrý den,chcel by som poradiť mam živnosť a rozmyšlam o založeni sro.dôvodom je že pracujem v stavebníctve a všetok material potrebny na realizaciu kupujem.tak by sa mi aspon vratilo dph.dakujem za rady
marjankaj A aké dph by sa ti malo vrátiť?
veronikasad aký príjem za rok 2019 si dosiahol ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    To, že si chceš uplatniť odpočet DPH z nakúpeného materiálu ešte neznamená, že si kvôli tomu musíš zakladať s.r.o. To sa dá aj pri SZĆO, ale sa musíš registrovať na dobrovoľného platcu DPH podľa § 4. ...Ale tu by som Ti poradila,aby si zašiel za účtovníčkou a poradil sa, či je to pre Teba výhodné, alebo nie.

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    ak to zoberies zo sirsia ked budes mat moznost vratiek DPH,tak a ale budes mat aj povinost priratavat DPH ktvojim zakazkam,teda tvoji zakaznici zaplatia cenu + DPH.....inac by som odporucal nastudovat zakladnu problematiku DPH !!! ak mas predstavu ze sa zaregistrujes ako pladca DPH-budes si moct odpocitavat dph,teda stat ty vrati DPH a mas zisk 20% z nakupenich materialou,strojou,... tak si mimo ,v skratke :
    stanes sa platcom DPH, kupis material za 12000 eur,urobis pracu-postavis garaz a vyfakturujes 10000 eur+20% dph ,tak vysledok bude takyto: peknu pani domacu bude stat garaz 24000 eur ,ty si ziadnu dph neodratas lebo vysledna DPH bude 0,a garaz bude stat pani o 2000 eur viac,ak mas predstavu ze nakupis material,si poziadas o vratenie dph,a budes mat zisk 2000 z materialu ?
    inac ked poziadas o registraciu na DPH ocakavaj danovu kontrolu :-)

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pokiaľ tvoji zákazníci nie sú platcami DPH, neoplatí sa byť tebe platcom DPH. Len medzi platcami DPH sa stavebné práce fakturujú bez DPH, aby sa ti to oplatilo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.