Zavrieť

Porady

Je potrebná samostatná grafická karta?

Idem si dať zostaviť PC z komponentov. Rozhodujem sa medzi dvoma procesormi a to AMD RYZEN 3 2200 a AMD RYZEN 5 1600. Ktorý by ste mi poradili? Je pri týchto procesoroch treba ešte samostatná grafická karta? PC nebudem používať na hry a ani na nejakú veľkú grafiku. Ostatné komponenty mám už vybraté a boli by kompatibilné s oboma procesormi.
Ďakujem za radu.
6 komentárov     zbaliť
ivka70 Mas zakladnu dosku s integrovanou grafickou kartou? Bude ti ta grafika stacit?
EKO-HAUS ďakujem
misoft Pokiaľ je to AMD Ryzen 3 2200G, alebo Ryzen 5 1600G - tak sú s grafikou Vega,, ak to G nemajú, sú bez grafiky. "Neznáma" matičná doska by v tom pripade musela mať buď inegrovanú grafiku, alebo potom dedikovaná (samostatná) grafika.
duves Ja mam od aprila 2019 novu zostavu s Ryzenom, mam 2400G. Je to super. No čo som mesiac a viac pozeral komponenty, tak matične dosky pre Ryzen (scAM4), tak nemaju dosky s integrovanou grafikou.
EKO-HAUS ďakujem veľmi pekne za odpoveď, ale ešte mám jednu otázku základnú dosku som vybrala GIGABYTE B450 AORUS ELITE (lebo základnú dosku pre ryzen s grafickou kartou som nenašla) a procesor AMD RYZEN 5 2400G bude nutná preinštalácia biosu.
misoft Podľa tohto https://www.gigabyte.com/Motherboard...LITE-rev-10#kf doska podporuje Ryzeny 1.,2., 3. generácie + podporuje Ryzeny s grafikou Vega 1., 2- generácia a Athlon s Vega.
BIOS by tam mal byt minimálne F42a, tu https://www.gigabyte.com/Motherboard...ort#support-dl sú však aj nové verzie F51 z decembra 2019 - na stiahnutie.
A skúsiť flashnuť (bacha, pri update BIOSu musí byť v MB CPU!)
Taktiež sú tam i podstatné ovládače: Audio, Chipset, LAN, Sata radiče.
Tu je zoznam podporovaných CPU
https://www.gigabyte.com/Motherboard...-10/support#dl
s potrebnou verziou BIOSu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ak teda doporučim, treba volit s označením X200G, alebo X400G. Ja tiež nehrajem hry a grafika na 2400G postačuje na fotografie, videa a pod. Vyhoda je v nižšej spotrebe ryzena s grafickym čipom ( TDP je 65W). Prídavna grafika má nejaku spotrebu tiež. CPU som dobre vychladil, upravil som si staší heat pipe chladič zo socketa 775. CPU ma okolo 30 st.C. Na 2200G a 3200G je grafika Vega 8 a na 2400G a 3400G je Vega 11. POROVNANIE OBOCH GRAFIK: https://row.sk/KTfP3

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    Moj nazor je, ze vhodnou GK nemozes nic pokazit, hlavne do buducna, keby si si rozmyslel vyuzitie PC.
    EKO-HAUS Ďakujem, aj ja rozmýšlam v budúcnosti doplniť grafickú kartu, ale teraz som to chcela ešte bez nej

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Dávať AMD Ryzen bez dedikovanej grafiky je ako mať nabuchaný PC s 2 GB RAM. Určité procesory sa dávajú v určitej konfigurácii, ináč nevyužiješ ich potenciál a je to vyhadzovanie prachov.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duves ak ma PC 2GB ramky, nie je to nabuchane PC
    Nandrolon Napíšem to teda ináč, zrejme si nepochopil.....
    Je to ako s Bugatti Veyronom chodiť každý deň do práce do fabriky za pás.
    Alebo dať do starého PC 16 GB RAM.
    Stále to isté - neoptimálna konfigurácia využiteľnosti.
    duves Nepochopil som, že prečo by niekto nemohol dať do stareho, napr. 10 ročnej zostavy dať 16 GB ramky. Mnohokrat to pomôže a výrazne. Máš v tom dosť chaos.
    misoft Nandy - RAM a grafika sú nebe a dudy.... RAM ak sa pridá neuškodí. A ak je k tomu ešte integrovaná grafika, len pomôže. Ale pokiaľ je dedikovaná grafika (s vlastnou pamäťou a dokonca rýchlejšou ako RAM) - tak i 2GB stačia (i keď s odretými ušami).
    Nandrolon Ved to pisem. Ryzeny su uz celkom slusne procesory, tak prevo ho davat do PC bez dedikovanej grafiky?
    duves Niektoré sú velmi výkonné, pri integrovanej grafike však platí, že prvé číslo nie je generacia. A tak CPU Ryzen 2400G je jadro 1.generacie, ma 4 jadra, 8 vlákien a vykonovo je na úrovni Ryzen 1400. Až poklesne cena 3.generacie, konkretne mam predstavu o RYZEN 7 3700X, tak do dosky B-450 Tomahawk dam GK (napokon, inak to aj tak nepojde).
      zbaliť

    Je potrebná samostatná grafická karta?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.