Zavrieť

Porady

Eshop a evidencia uhradených faktúr v hotovosti cez VRP

Ahojte, po pár rokoch opäť som opäť tu.
Mám takú otázku, od septembra 2019 som szčo, neplatca DPH, mám eshop napojený na SuperFakturu.
Pár vystavených faktúr bolo uhradených v hotovosti. No problém je to že som vtedy nemal (a ešte nemám, mám len podanú žiadosť) pridelenú VRP.
Dá sa to zaevidovať ešte dodatočne alebo len čakať čo bude? (Pokuta? )
Ďakujem za rady
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Aky doklad si vystavil odberateľovi?
mpca Faktúru, no úhrada faktúry bola v hotovosti. Samotnú úhradu som nezaevidoval cez VRP.
veronikasad Myslela som na doklad o prijatí peňazí. Príjmový pokladničný doklad ?
mpca Aha tak, zle som rozumel. Áno PPD som vystavil.
mpca Je ešte podstatná informácia že mne platili na základe zálohovej faktúry? A až po prijatí platnby som vystavil ostrú FA?
veronikasad Tržba za predaj tovaru podlieha evidencii cez ERP, porušoval si zákon. Ak boli zásielky súkromným osobám a nebudeš mať za rok 2019 daňovú kontrolu ... Príjem treba napriek tomu zahrnúť do príjmu za rok 2019
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Fakturu nie je mozne uhradit (nahrať vo VRP) so spätným datumom. Pri kontrole DU cakaj poukutu.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    v tomto okamžiku už s tým nič neurobíš, kašli na to. Je to lotéria, či príde kontrola, či nie. A v Novom roku sa zariaď tak, ako treba.

    Eshop a evidencia uhradených faktúr v hotovosti cez VRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.