Zavrieť

Porady

Nárok na odškodné?

Som po operacii menisku alparoskopicky a od zaciatku som sa stazoval na bolesti v kolene a problemy ale vzdy ked som prisiel lekarovi na kontrolu mi napisal citi sa dobre co nebola pravda.nepomohli ani tri mesiace rehabilitacie tak som navstivil ineho ortopeda a ten mi potvrdil ze treba znova operovat lebo vraj trhlina v menisku pokracuje dalej a zrejme nebola dostatocne odstranena.moja otazka znie kedze to klinika domrvila mam narok od nich na nejake odskodne?uz 7 mesiacov som koli tomu na PN a cakam na termin operaciecize sa to natiahne a par mesiacov viac.
dakujem
6 komentárov     zbaliť
misoft S problémom sa obráť na ÚDZS.
veronikasad Zdravotny záznam si podpisal, ze suhlasis?
taxikar88 jedine co som podpisoval bol suhlas s operaciou a nic ine ak neratam prepustaciu spravu inak nic ine som nepodpisal na tej klinike kde ma operovali
ivka70 Ako vies, ze to klinika domrvila?
Mas na to odborny posudok alebo len ustne vyjadrenie toho druheho doktora? Videl ten doktor stav pred operaciou?
A vies preukazat, ze sa ten stav nezhorsil az po operacii?
To vsetko musis preukazat, kym zacnes premyslat o odskodnom....
taxikar88 ano moj stav lekar videl pred zakrokom a jeho kolega ma mal na starosti po zakroku .uz od prvych dni som mal viditelne problemy ktore komentoval ze to treba cas a mam to aj na papieri , preventivne som navstivil a dal si urobit dalsie vysetrenia ktore potvrdili ze trhlinu ktoru riesieli musia znova lebo pokracuje dalej vraj nedostatocne odstranene a domrvena operacia .pocas celych cca 6 mesiacov su problemy ktore mam aj zdokumentovane z inej nemocnice ale nechcu to opravovat po druhych a cakaju na stanivisko z kliniky kde ma operovali.
koli ich zlemu posudeniu alebo domrveniu som 7mesiacov doma namiesto cca 2-3
ivka70 Ked to vies preukazat obrat sa na UDZS a pripadne aj na sud, stanovisko uradu ti pomoze.
Ale ak to preukazat nevies, ak ti lekar nepotvrdi, ze nemoze byt pacient, ktory ma taketo komplikacie bez zavinenia operatera, na sud a odskodne zabudni ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    NIE - nemáš nárok na žiadne odškodnenie...
    buchač taxikar88 (Včera 20:21) ano moj stav lekar videl pred zakrokom a jeho kolega ma mal na starosti po zakroku .uz od prvych dni som mal viditelne problemy ktore komentoval ze to treba cas a mam to aj na papieri , preventivne som navstivil a dal si urobit dalsie vysetrenia ktore potvrdili ze trhlinu ktoru riesieli musia znova lebo pokracuje dalej vraj nedostatocne odstranene a domrvena operacia .pocas celych cca 6 mesiacov su problemy
    ===================
    Ono by pacienti chceli " Nemožné na počkanie a zázraky do troch dní ".

    Základná otázka je..." Ako to bolo s dodržiavaním liečebného procesu "?

    Ak je tvoj nick - taxikár - aj tvojim zamestnaním, nuž predpokladajme, že sa trochu rozumieš do áut.
    Tým chcem naznačiť nasledovné.
    Človek nie je nejaký stroj...v mašine sa vymení súčiastka a ide sa ďalej.

    Ako vravím,,,zabudni na odškodnenie.
    Na to by sa dalo uvažovať, ak by špitáľ domrvil operáciu s následkom nejakej trvalej ujmy na zdraví.
    Ďalšia operácia je len riešenie predchádzajúcej.

    Nárok na odškodné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.