Zavrieť

Porady

Rekreačne poukazy

Dobrý deň chcem sa opýtať v období od 27.12.2019 do 29.12.2019 som absolvoval rekreačný pobyt ,zamestnávateľovi som faktúru predložil 8.1.2020.Zamestnavateľ mi tvrdí že mi nárok na rekreačný poukaz bude započítaný už za rok 2020 ma nato právo?
misoft Podľa mňa - zamestnávateľ trepe chobotiny. Využitie poukazu bolo predsa 2019, teda to do toho roku aj patrí. Bol to nárok za tento rok (2019) a nie za 2020.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Kedy je u zamestnávateľa výplatný termín?
    Ak je výplatný termín do 8.1.2020, tak zamestnávateľ zúćtuje RP v najbližšom výplatnom termíne, t.j. do januárovej výplaty 2020, pôjde to aj do potvrdenia o zdaniteľnom príjme za rok 2020, ale čerpali ste príspevok roku 2019 a máte ešte stále nárok aj na príspevok za rok 2020.
    Ak je výplatný termín po 9.1.2020, zamestnávateľ by to mal zúčtovať do výplaty za december 2019 (ak ste sa nedohodli inak), je to príspevok roku 2019 a ide to aj do potvrdenia za rok 2019.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.