Zavrieť

Porady

Kúpa auta so skrytými vadami

Zdravím. Zohnal som auto pre švagra za dosť vysokú cenu na trhu o zhruba 2.000€ viac ako sa hýbu autá tejto kategórie s tým, že auto musí byť cukrík. Nebolo tak. Po týždni spadol spojkový pedál, majiteľ na to upozornil a aj zapísal do zmluvy, že treba vymeniť spojkový valec. Až keď som sa na to auto pri oprave spojky lepšie pozrel, zistil som, že na diagnostike sú 4 nezmazateľné chyby, ako je nefunkčný imobilizér, nefuknčné prídavné kúrenie a 2 ďalšie chyby (už ani neviem aké) ďalej zistil som až neskôr, že asi bude odstránený dpf filter podľa smradu a čierneho výfuku, polámané nasávanie k vzduchovému filtru, zaolejovaný celý bok agregátu a ďalšie menšie problémy .. Majiteľ nechce ani prispieť na opravu ani vrátiť peniaze a my jemu auto. Nehnevalo by ma to, ak by to auto predával pod cenu, ale stav tohto auta nezodpovedá cene za akú sme ho kúpili, pričom v ňom ani nie je žiadna bohatá výbava.. Auto ešte nemáme ani mesiac. Čo mám teda robiť? Ide o VW Touran r.v. 2007 s 211.000 km, stál nás 6.000€ a vrazili sme doň (zatiaľ) 200€
Naposledy upravil Halky : 12.01.20 at 13:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Daj ho do pojazdného stavu a užívaj ho, kým jazdí a prechádza cez STK a EK. Inak ti zostáva len sa s ním súdiť a to ťa bude stáť viac, ako údržba ojazdeného auta.

    Kúpa auta so skrytými vadami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.