Zavrieť

Porady

Opatera rodiča nad 80 rokov

Prosím vás nájde sa tu niekto komu bol priznaný príspevok na opatrovanie len na základe chronických vážnych diagnóz a na základe veku opatrovaného. Môj otec má 87 rokov operované srdce,ischemickú chorobu srdca,hypertenziu 3 stupňa,prekonal embólia pľúc, má meningiom na mozgu v vzrastajúcej tendencií, sekundárnu epilepsiou.Ale nie je odkázaný je zatiaľ samostatný.Ide o to, že nemôže byť doma sám kvôli jeho zdravotnému stavu.
Naposledy upravil baca76 : 13.01.20 at 09:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Príspevok na opatrovanie je určený pre toho, kto opatruje ŤZP osobu. No a bez posúdenia a všetkých vecí okolo to veru nejde.
    - podľa z 447/2008 (je to zákon o príspevkoch a kompenzáciách pre ŤZP!)
    No a platí aj zákon o rodine - ako má rodič povinnosti voči deťom - takisto to platí aj opačne ☺
    zz/2008-447/40
    Naposledy upravil Katy a R : 13.01.20 at 12:48

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Nikto ti neodpovie na takúto otázku,lebo nikto nemá presne také isté diagnózy.
    Musíš požiadať a čakať na výsledok.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    baca76 Nemyslel som na základe týchto konkrétnych diagnóz.Išlo mi o to či bol niekomu priznaný príspevok na opatrovanie na základe vážnych chronických diagnóz, veku opatrovaného bez zisťovania miery odkázanosti podľa tabuliek.Alebo či existuje nejaká iná forma príspevku za túto starostlivosť.Viem, že v zdravotnej poisťovni budem poistencom štátu...
    misoft
    Chceš si prečítať pravdu? Štát sa na takých (ako v tvojom prípade) zvysoka vy*erie!
    My s bratom sme sa 2 roky starali o svojich rodičoch (teraz majú 89 rokov) a dva roky sme žiadali, aby aspoň na pár hodín mali opatrovateľa. A nedostávali sme ani cent - skôr naopak, my sme ich ešte podporovali.
    Žiaľ - zákon o rodine..... - však si prečítaj....
    Katy a R misoft - a čo do toho pletieš štát - sú to tvoji rodičia! - veď aj oni sa o teba starali, keď si potreboval - či nie? (a ak chceš, opatrovateľa nájdeš)
    Tweety Duški a poznáš rozprávku o troch grošoch?
    kopretinka A keď teda vieš,že budeš poistenec štátu,tak musíš vedieť,že sa tie žiadosti posudzujú.
    kopretinka Misoft,kde ste žiadali o opatrovateľa? Opatrovateľku poskytuje mesto.Ak nemá kapacitu,tak ju nedostaneš.Financuje to MÚ.
    To,čo chce zadávateľ,je štátna sociálna dávka,ktorú poskytuje UP. Volá sa to príspevok na opatrovanie a žiada sa to na UP.
    Zas reaguješ na niečo,o čom nič nevieš.
    veronikasad Kopretinka, štát je platitelom zdr.poistenia za fyzicku osobu, ktorá opatruje blízku osobu,38) ktorá je staršia ako 80 rokov a nie je umiestnená v zariadení sociálnych služieb39) alebo v zdravotníckom zariadení;40) ak za inú osobu nie je platiteľom štát z dôvodu opatrovania tej istej osoby,
    odkaz 38 - § 116 a 117 Občianskeho zákonníka - nijako nesúvisí s odkázanosťou schválenou UP.
    Katy a R zadávateľ doplnil, že vie o tom zdr. poistení ... pýta sa na príspevok - a tam teda fungujú tie "tri groše" , ak nejde o ŤZP
    veronikasad Reagovala som na príspevok kopretinky z 18:54
    misoft Ale ste sa obuli... a pritom fakt o tom viete ****..... opatrovateľa - bolo žiadané mesto - DVA roky, kým to schválili, príspevok na opatrovanie - ten rovno zamietli, pričom mamka už mala toho Nemca, čo veci ukrýva, otec ledva chodil....
    Tweety + Katy a R - nespomínaj rozprávku a že sa starali - i v iných príspevkoch som spomínal, že to bola NAŠA POVINNOSŤ - alebo ste hádam už zabudli v iných otázkach, kde som to spomínal (hľadať nebudem!)?
    Robili sme to ZADARMO a preto, lebo to BOLI (našťastie ešte sú) NAŠI RODIČIA.
    baca76 tu plače, lebo nemá príspevok - ale neskúsil toto robiť 2 roky (a nájdu sa tu aj iní, ktorí to robili oveľa dlhšie), rozdeliť starostlivosť medzi VLASTNÉ potomstvo a RODIČOV (tzv dvojtýždňovky, niekedy mesačníky). Plače, že mu to neplatia - skúsil ON platiť niečo a rodičov? Platiť im lieky, hygienické potreby, byt, cestovné k lekárom? Tak nech to SKÚSI dlhodobo - potom nech sa sťažuje.
    Ja som len konštatoval to, ako štát/samospráva "pružne" reaguje.
    Tweety Duški, veď sa nepaprč(neobula som sa, viem, čo si tu o starostlivosti písal )ja len , že naši zákonodarcovia nedávno vyrukovali na svoju obhajobu opatrení tým, že deti sa majú postarať, nie šțát....
    Katy a R misoft - no prepáč, kto sa do teba obul??? - som len napísala, že čo do toho vôbec pletieš štát?? do povinností detí??? ... ak niekto chce - opatrovateľa si nájde sám ☺
    A okrem toho - zadávateľ predsa len niečo dostane od štátu - zaplatí za neho poistné
    veronikasad Ja som tiež v inej téme písala o švagrininej matke, ktorá pred pracovníčkou UP zahrala divadielko aká je samostatná a žiadny príspevok na opatrovanie, napriek vysokému veku, jej nepriznali. Pritom je to asi podobný prípad, o akom píše zadávatel témy, tiež za ňu štát platí len zdravotné poistenie ...
    buchač misoft (Dnes 15:47)
    Chceš si prečítať pravdu? Štát sa na takých (ako v tvojom prípade) zvysoka vy*erie!
    My s bratom sme sa 2 roky starali o svojich rodičoch (teraz majú 89 rokov) a dva roky sme žiadali, aby aspoň na pár hodín mali opatrovateľa. A nedostávali sme ani cent
    ------------------

    misoft (Dnes 20:21) Ale ste sa obuli... a pritom fakt o tom viete ****..... opatrovateľa - bolo žiadané mesto - DVA roky, kým to schválili, príspevok na opatrovanie - ten rovno zamietli
    ==================
    Prečítaj si príspevok od Katy !!!

    Žiadateľ nemá nárok na žiaden príspevok od obce ... NE - MÁ !!!
    Porozumel si, alebo preložím ?

    ...a apropó.
    Moja mama a aj svokra mali na pár hodín denne opatrovateľku...
    Peniaze dostávala opatrovateľka - na základe podpisu od vykonaných služieb.
      zbaliť

    Opatera rodiča nad 80 rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.