Zavrieť

Porady

DPzMV

Dobrý večer, klient zrušil živnosť v 24.08.2019 živnosť , tiež aj auto odhlásil z daňového úradu ,teraz robím daňové priznanie cez fin. správu a stále mi hádže 12mes., keď prepíšem stále svieti a označuje chyby. čo zlé robím. ako mám správne postupovať? ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 13.01.20 at 19:55 Dôvod: mi,2019
9 komentárov     zbaliť
Soňa K Zapísala si dátum zániku daňovej povinnosti ?
adrianajacko ano
Soňa K a zdaňovacie obdobie máš od - do ktoré mesiace ? Pozri si, čo Ti v tých chybových hláseniach píše, tam býva presne napísané, aké chyby identifikovala aplikácia.
adrianajacko Ok , idem sa na to mrknúť ....ďakujem
adrianajacko ok, , už to mám .... Veľmi pekne ďakujem
pavol54 2018?
adrianajacko jej , prepáčte rok 2019
kn-alka 2018 alebo 2019?
adrianajacko Áno, DPH som robila elektronicky , len toto auto hovoril, že je už odhlásené, ja som to ďalej neriešila.... Až teraz.... Ale už v pohode.... Už som to zaslala uvidíme ma reakciu finančnej správy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak ukoncil podnikanie 24.8.2019, tak
    § 9
    (6) Ak daňovník ukončil alebo prerušil podnikanie, daňové priznanie za zdaňovacie obdobie, ktoré sa končí posledným dňom mesiaca, v ktorom ukončil podnikanie, podáva do jedného mesiaca po uplynutí tohto zdaňovacieho obdobia.

    cize zanik danovej povinnosti nastal 31.08.2019 a DP DZMV malo byt podane do 30.9.2019.


    ako "odhlasil auto z danoveho uradu"?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adrianajacko Klient, bol sám ma daňovom lebo sa bol odhlasit z DPH, tak aj autá odhlásil, aspoň tak má informoval.... Hľadala som žiadosť v elektr. Komunikácií nenašla som. Asi zajtra pôjdem na daň. Úrad zistiť. Bude klient platiť pokutu, keď nepodal daňové do 30.09.?
    pavol54 To je dosť málo, ak ukončil podnikanie tak sa mal odhlásiť na živnostenskom, aspoň ja som tak urobil v apríli pred troma rokmi a daňové priznanie som podával do 31.03. a bolo to v poriadku
    avalik pavol54, tu ide o dan z motorovych vozidiel, nie o dan z prijmov
    adrianajacko Áno, ma základe zániku živnost. oprávnenia k 24.08. Išiel na daňový úrad, pretože tam su musel zrušiť DPH a vrátiť karticku, všetko máme ok, len na to auto sa pozabudlo, on tvrdí, že ho odhlásil, no na finančnej správe som nikde nenašla žiadosť, ale daňové si nespravil.
    Ďakujem za všetky informácie
    marjankaj A nemal komunikovať elektronicky?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.