Zavrieť

Porady

2 szčo

Zdravím.

Dve kamarátky si otvorili živnosť, s rovnakou činnosťou. Poskytovanie čistiacich služieb.

Chcú pracovať spolu.

Ako sa bude fakturovať poskytnutá služba?

Na aké meno?

Môžu byť na faktúre obidve mená ako dodávatelia?

Alebo radšej raz jednu faktúru na jedno meno a raz na druhé, a následne si len príjem rodeliť ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 https://www.epi.sk/priklad-z-praxe/z...ch-osob-01.htm
    marjankaj A kedy zrušili §10 zákona o dani z príjmov?
    avalik zmena bola len vo vzťahu k DPH nie k dani z príjmov a občianskemu zákonníku
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Môžete uzatvoriť písomnú zmluvu o združení podľa § 829 až 841 Občianskeho zákonníka a daňové výdavky zahrniete do základu dane každá rovným dielom, lebo tak ako si určíte v zmluve o združení.

    Odporúčam zabezpečiť si účtovníka.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Marianna Zajacová ďakujem za radu, ano účtovníka si zabezpečíme. Je vhodné fakturovať služby raz na jedno meno a raz na druhe?
    marjankaj Fakturujte iba jedna.Pokiaľ neprekročí obrat na DPH,tak je to jedno.
    Marianna Zajacová Dobre,tak jedna bude fakturovať, a zaroveň jej vždy polovicu príjmu pošle?
    marjankaj Ako mám ja vedieť, čo budete mať v zmluve?
    Marianna Zajacová no prijmy budu 50% rozdelene
    veronikasad Takto jednoducho to v združení nefunguje ... A čo s výdavkami, tie bude tiež platiť každá polovicu ?
    Marianna Zajacová A ako to potom funguje, keď chcú dvaja živnostnici robiť jeden biznis? Ved preto som to tu písala, či mi vie niekto objasniť .. Keby som to vedela tak sa nepýtam..
    veronikasad Veď máš odpoveď že ide o združenie fyzických osôb, to sa nedá vysvetlovať pár vetami na porade Nájdi si účtovníka, ktorý ovláda účtovanie združenia. Máš to aj v odpovedi od avalik
    Marianna Zajacová My si tykáme? Však človek tu hľadá rady, keď je to porada. Ak nechcete radiť, tak sa nezapájajte.. Ja si účtovníka nájdem, len mám rada prehľad tak sa informujem.
    veronikasad Marianka, prepáč, na porade si všetci tykáme. Je to naozaj zložitá problematika, ktorá sa nedá vysvetliť pár vetami.
    veronikasad Porada nie je bezplatná účtovná kancelária, radíme si navzájom v duchu hesla Všetci vieme viac...
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Hovorí sa, že v sro najvhodnejší počet spoločníkov je nepárny počet a traja sú už veľa.
    Veľmi ti doporučujem dodržať túto zásadu aj v tom združení.
    Zabrániš tým prípadnej strate kamarátky.
    kopretinka Potom nepotrebuje združenie.
    marjankaj Aké múdre.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.