Zavrieť

Porady

Prišlo z OS

Dobrý deň,

manželke prišla úradná zásielka z okresného súdu.
Sme vo veku do 45 rokov, dieťa-chlapec je už z domu,
sme bez komunikácie a zrelí na rozvod,
obaja sme obyčajným spôsobom zamestnaní, bez iných aktivít,
máme spoločný byt, minimum peňazí,

chcem sa opýtať, čo jej to mohlo prísť,

napadá ma napr.:
1. z pohľadu jej rodiny:
rodičia jej pred časom takmer súčasne zomreli -zdedila dom,
problémy s dedením -po hádkach sa dohodli
2. z pohľadu nášho stavu doma:
niečo k stavu doma? alebo niečo k majetku? niečo čo sa dotkne aj mňa?

netuším čo by bežnému človeku z OS mohlo prísť..
Naposledy upravil romano2233 : 08.02.20 at 19:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Napríklad súdne poplatky za dedičstvo
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romano2233 Neriešia sa také veci na úrovni notára a bodka? pokiaľ viem šlo to okrem "lokálnych hádok" hladko a problémy neboli..
    Katy a R nie - neriešia sa tam súdne poplatky, ten je zvlášť - u notára sa riešia len poplatky notárovi
    romano2233 nj, hlúpo som to napísal... -myslel som tým: že dedičské veci sa riešia iba u notára - aj s poplatkami jemu. Pokiaľ samozrejme niečo nerieši súd: napr. že sa nedohodnú... Ale viem že oni sa napokon určite dohodli...
    Katy a R však ak sa dohodli - tak jej už aj súd poslal, že koľko treba zaplatiť - príslušný poplatok
    romano2233 Takže beriem to tak, že poplatky za dedičstvo oznamuje súd, hm - myslel som že všetko sa vyrieši u notára - a súd je iba na "problémové dedičstvá"... Veľmi pekne ďakujem.
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ešte to môže byť predvolanie svedka - môže ísť o nejaký úplne cudzí prípad, alebo niečo v súvislosti so zamestnávateľom (napr. kolega podal žalobu o neplatnosť rozviazania prac. pomeru voči zamestnávateľovi).

    Ale najlepšie bude, ak manželka otvorí obálku a ak sa ťa to bude týkať, tak ti to povie. Inak ťa to nemusí trápiť.
    romano2233 Nekomunikujeme.. S tým zamestnávateľom by to napr. mohlo byť.. A niečo čo sa mňa môže viac týkať?
    Chobot Keď to prišlo jej, tak sa ťa to asi netýka.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak by bolo niečo v suvislosti s tvojou osobou, tak pride zo sudu aj tebe zasielka,
    co sa tyka jej dedicstva, to ta nemusi zaujimat

    opytaj sa jej na rovinu, co jej prislo
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romano2233 Neprišlo mi zatiaľ nič, tak dúfam, že sa ma to netýka. Ak si ale napr. vypočítavo nepočkala na môj žltý oznam v schránke - to by bol problém.... Je to divné, ale keď si to predstavím, tak proti tomu je človek asi bezbranný. Ako jednoducho a beztrestne je možné človeku narobiť problém. Na hrane až likvidačný.... Ďakujem teda všetkým za ochotu poradiť.
    Mária27 Ak by zobrala tvoj žltý lístok, súd by ti to poslal znova. Pokiaľ si zásielku nepreberieš ty, nemôže byť ani rozsudok pre zmeškanie.
    romano2233 Ďakujem veľmi pekne.
    pavol54 zo súdu chodí zásadne modrý oznam o nezastihnutí a až potom na druhý deň žltý o nedoručení
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    si ozaj srandista - nekomunikuješ s manželkou - a tu ideme hádať? .. alebo len tak na pobavenie?
    Nuž ak teda nechceš sa jej spýtať - tak nebuď zvedavý - týka sa to manželky, keď to prišlo jej!!! Ja si myslím (kukla som do sklenenej gule), že Dáška trafila klinec po hlavičke
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romano2233 Dúfajme že je to všetko ok, ak sa to netýka mňa, ma to ozaj nezaujíma...
    buchač Katy...to nie je na srandu...to je už asi aj paranoja. ...a furt kŕmi hentú stupídnu "tému"...
    romano2233 Katy (a iní) mi poradila - na rozdiel od teba - ver tomu, že sú veci, kde aj tebe nie je jasno - a mne je... Ale je možné, že také niečo úplne vylučuješ...
    buchač Mne je jedno jak lanský sňah...ALE rozhodne tu nevidím od nikoho žiadnu radu.
    Vidím len a len nejaké tápanie, nejaké dedukcie...a nič iné....dokonca pozeranie do sklenenej gule, ale radu veru nie.

    Vidím tu len a len občasné (tvoje) špekulácie, ktoré trvajú už vyše troch týždňov.
    romano2233 Ja tu vidím moje zadanie - nie je tam iba jednoduché: "čo by asi tak mohlo prísť?" ale načrtávam konkrétne body = situáciu. Tí ktorí sa vyznajú, z toho vyrozumeli, že by mohlo ísť o oznámenie o poplatku. Tým je mi jedno, presne ako tebe lanský sňah, čo prišlo manželke, hlavné že je cesta, že sa to netýka mňa. Nazvi to paranojou, čím chceš - ale až budeš v mojej situácii. Inak ja som tému neoživoval - len som počkal, či ešte niečo nepríde a po nejakej dobe som tu poďakoval -z čoho vzišli iné príspevky.
    Ďakujem veľmi pekne ešte raz tým, ktorí ochotne poradili.
    kopretinka A čo jej teda prišlo?
    misoft No predsa niečo od OS.
      zbaliť

    ing.mistina je offline (nepripojený) ing.mistina

    ing.mistina
    exekúcia, mohla niekoho uraziť -žaloba, svedecká výpoveď /niekto ju označil ako svedka nie jakej udalosti/, sprenevera, možnosti je veľa. Spýtaj sa jej. Ale asi nevychádzate. Tak odpoveď nebude.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.