Zavrieť

Porady

Účtovanie zásob

Ahojte, táto téma je tu už omieľaná viackrát, ale predsa len sa nájde niečo, čomu nerozumiem. Firma má ext. ekonóma, ktorý zásoby účtuje spôsobom B, t.j. priamo do N. Ale firma si interne vedie skladovú evidenciu v PC. Táto však nesedí so skutočným stavom, nakoľko časť materiálu sa použila pre účely firmy, t.j. vo vlastnej réžii. A ja mám za úlohu ponížiť stav skladu o vlastnú réžiu. Ako to mám urobiť, aby to bolo všetko ok? To len mám dať na výdajku poznámku, že to išlo do vlastnej réžie firmy? A napr. prípadná kontrola má právo kontrolovať aj skladovú evidenciu, keď firma zásoby účtuje spôsobom B? Ďakujem Vám za Vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    skúsim na príklade..
    na sklade - 504 - je tovar na predaj -napr. kancelárske potreby..
    ale firma potrebuje kancelársky papier - preúčtuje 501/504
    čiže odbudne zo skladu a dostane sa priamo do spotreby..
    ale o tom by mala byť vedená nejaká evidencia, nie že ty máš hádať, koľko a čoho bolo použité nie na predaj..
    mondes Ďakujem veľmi pekne. Určite nebudem hádať, ale kompetentní mi dajú info, koľko mám odpísať. Skôr mi ide o to, či vlastne môžem urobiť výdajku na materiál len tak, nie na predaj, ale na vlastnú spotrebu.
    veronikasad Monika, ved to je preuctovanie medzi dvomi
    nakladovymi uctami, samozrejme musis mat k tomu nejaky podklad, inak to musis vykazat ako manko zistene pri inventúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.