Zavrieť

Porady

Odmena stiahnutá ako záloha??

Odmena stiahnutá ako záloha??

Prajem pekný večer, rád by som sa opýtal,či zamestnávateľ môže v decembri odmeniť zamestnanca,a následne v januári mu odmenu strhnúť s výplaty..Vopred ďakujem za odpoveď..
Naposledy upravil ivka70 : 17.01.20 at 19:53 Dôvod: Vratenie vymazanej otazky
veronikasad Prečo mažeš zadanie témy ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze, ci skor musi. Ale mala by byt na tej paske aj v hrubom ako odmena aj v cistom ako zaloha - kedze aj odmenu treba zdanit aj odviest z nej odvody.

    Ak figuruje na paske len ako zaloha na mzdu, tak o ziadnu odmenu neslo.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    markox222 Na decembrovej páske nieje odmena,odmenu posielali na účet po týždni po výplatách
    ivka70 Musi byt na januarovej - na tej istej, kde je ta zaloha, stale ide o mzdu a vyplatnu pasku za mesiac december, aj ked tomu hovoris januarova.
    avalik decembrovu pasku dostavas v januari, v decembri si dostal pasku za odpracovany november ... takze teraz v januari pride oaska za december kde bude + odmena vo vyske co ti prisla na ucet v decembri cista mzda nizsia o rovnaky sumu ... ak si pozries hrubu mzdu mas ju vyssiu o odmenu ... a z toho odvody a dan, takze teraz pride na ucet menej ako v beznom mesiaci (ak si nemal aj nejake ine priplatky)
    markox222 A nefiguruje ani ako zaloha
    Tweety Tak to si zle formuloval, že v dec.bola odmena. Keďže nebola na páske, potom je to správne. Dostal si zálohu na január a tú teraz zrazili.
    veronikasad Zrejme si pozeral pasku za november, skontroluj decembrovu, ktoru si dostal teraz. Mzda sa vyplaca mesiac pozadu.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ano, aj volakedy sme dostavali odmeny v obalkach a nasledne vo vyplate za dany mesiac to bolo zuctovane ako zaloha na mzdu ... samozrejme, ze celkova mzda bola navysena o odmenu

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Podstatné je, akú máš hrubú mzdu. Mala by byť zvýšená o sumu odmeny. V lepšom prípade aj o odvody, ale na to myslí málokto, keď dáva odmeny
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    markox222 Prečítali ste si dobré môj príspevok, pretože to znamená že ,december odmena,a tá istá odmena v januárovej páske ako záloha????
    Tweety Máš to ako zrážku? Potom si ju asi nemal dostať. Len ju zle pomenovali.
    markox222 Nie,tá odmena bola sľúbená zamestnávateľom,na výpise účtu píše jasné odmena,
    Tweety A pýtal si sa na tú zrážku zamestnávateľa? Lebo my to tu nevyriešime.
    markox222 Výplatna Páska prišla ,len pred hodinou,,,ale som si istý,.na90%že sa jedná o odmenu v decembri,a preto som sa pýtal mojím príspevkom.
    kopretinka To fakt? To je potom aká odmena? Keď mu ju zoberú?
    avalik ako zoberu? o vyplatenu zalohu znizia vyplatu cistej mzdy
    kopretinka Ale on tvrdí,že to má byť odmena
    Dáša_ jasne, ale aj odmena musí prejsť odvodmi a výplatnou páskou. Podstatné je, aká je výška hrubej mzdy
    kopretinka Samozrejme,ale podľa toho,ako to napísal,ja som pochopila,že v decembri dostal odmenu xy eur a v januári mal výplatu menšiu presne o tých xy eur.
    veronikasad Mzda sa vyplaca mesiac pozadu, ešte nemohol mat v januarovej vyplate stahnutu zalohu. Ak bola odmena zahrnuta do hrubej mzdy, tak odpocet zalohy je uplne v poriadku, zaloha vyplatena v decembri a zuctovana vo vyplatnom termine firmy... Problem moze byt vtedy, ak ako zaloha bola vyplatena hrubá vyska odmeny a nepocitalo sa s odvodmi a danou, vtedy bude vyuctovanie o dan a odvody z odmeny nižšie
    markox222 Tak detailnejšie to rozpišem,pracujem od15novembra, kvôli veľa objednavkam,som musel ostávať veľa nadčasov,a tak v novembri navrhli majstri a vedúci výroby moju odmenu,v čiže na výplatnej páske zanovember,sa táto odmena na páske nepísala,a bola zaslaná na ùčet asi týždeň po výplate,ale už decembrovej páske sa píše ako mimoriadna záloha ktorá mi bola stiahnutá s čistej mzdy
    veronikasad Hruba mzda je o tuto odmenu navysena? Mas ns decembrovej paske zložku mzdy mimoriadna odmena?
    veronikasad Nadcasove hodiny za november si mal preplatene, vratane priplatkov?
    markox222 Áno
    markox222 Áno je tam mimoriadna odmena
    veronikasad Zamaz osobne udaje a priloz vyplatnu pasku, inak sa spravnost vyplaty posúdiť neda
      zbaliť

    Odmena stiahnutá ako záloha??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.