Zavrieť

Porady

Čo robiť ako jediný konateľ a zamestnávateľ v s.r.o. keď idem na dlhodobú PN?

Som súkromná podnikateľka,jediná konateľka a spoločníčka v s.r.o. -zubnej ambulancii, mám jednu zamestnankyňu-sestričku.Idem na plánovaný chirurgický výkon , ktorý bude vyžadovať 6-8týždňovú PN, jedná sa o operáciu jednej ruky a o cca 2 mesiace ma čaká to isté s druhou rukou.
Poberám minimálnu mzdu, ostatné mesačné náklady sú-plat sestry, zdravotné, soc .poistenie, splátka automobilu a nájom.Aké mám možnosti , resp. čo mám robiť, keď nezarobím cca 4 mesiace nič?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    len môj názor laika - spravíš tak, ako všetci ostatní, keď ochorejú - stratu na zárobku rieši (ako rieši) dávka zo SP (bude počítaná zo mzdy resp z VZ tej mzdy) . Podaktorí podnikatelia majú aj kamerčne niečo poistené (napr aj chir zásah, hospitalizáciu, stratu zárobku .. a všetko možné môže byť. ) .
    no a treba znížiť náklady na minimum (za seba odvody platiť nebudeš počas DPN vôbec- neviem, ako sestra bude robiť? ale hádam ju nevyhodíš ) . či si skôr myslela na ukončenie činnosti? - to až tak rýchlo nejde, asi sa neoplatí na krátku dobu

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ja myslím, že sa nemusíte ničoho báť. z účtovnej stránky to porieši Vaša účtovníčka (na ňu by malo smerovať väčšina týchto otázok). Sestričke môžeš nariadiť čerpanie dovolenky a zvyšok prekážku na strane zamestnávateľa s príslušným % zo mzdy. Ale to vlastne tiež porieši účtovníčka.

    Ak ste svoje otázky myslela skôr z pohľadu, že odkiaľ zobrať peniaze, tak na to je tiež jednoduchá odpoveď. predpoklad je, že o operáciách ste vedeli dostatočne vopred. takže bol priestor vytvoriť dostatočnú finančnú rezervu. pri Vašej profesii je predpoklad, že bolo z čoho rezervu vytvárať. a ak náhodou nie, tak bolo načase zdvihnúť ceny za úkony. zubárov je akútny nedostatok, takže problém s nedostatkom pacientov by nevznikol. ak sú samozrejme spokojní s kvalitou prác a prístupom. to hodnotiť nevieme.

    prípadné komerčné poistenia bolo treba riešiť trocha skôr, teraz je to už asi neaktuálne.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes si na zabezpecenie zisku do ambulacie zamestnat nejakeho zubara (napr. dochodcu), ktory by zisk aspon nejako udrzal, aj ked treba ratat aj s jeho platom.

    Mozes ambulaciu zavriet (zabezpecit zastupovanie v inej) ,ale musis mat tolko, aby si standarne mesacne naklady vedela ja tie 4 mesiace uhradit, sestricke das prekazku v praci na strane zamestnavatela, ale platit ju musis aj vtedy, rocvnako ako leasing, najom atd. Rezervu musis mat vytvorenu.

    Čo robiť ako jediný konateľ a zamestnávateľ v s.r.o. keď idem na dlhodobú PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.