Zavrieť

Porady

Zrušená živnosť, ale som stále zapísaný v ORSR. Platit odvody do sociálky ?

Zdravím,
Zrušil som živnosť (fyzická osoba) k 1.1.2019, ale až včera som zistil, že figurujem stále v ORSR (tiež fizická osoba) proste som na to zabudol vymazať sa odtiaľ.
Problém: prišlo mi zo Sociálnej poisťovne, že som dlžníkom od 1.7.2019 do dnes aj napriek tomu, že podnikanie som ukončil k 1.1.2019 ,,,, nebol som tam ešte konzultovať to s nimi, zajtra idem.
Otázka: Je možné, že musím platiť odvody do socialky práve preto, že som zapísaný v ORSR ? ,alebo ma živnostenský úrad neodhlásil zo socialky keď som zrušil živnosť a preto musím platiť ?
Poradte ak viete a vďaka za každú radu .
17 komentárov     zbaliť
veronikasad z akého dôvodu si zapísaný v ORSR?
veronikasad Tvoj príjem za rok 2018 prekročil limit povinnej registrácie v SP ?
veronikasad Kartičku DIČ si vrátil na DU ?
romarico áno vrátil som kartičku na DU, ano moj prijem za 2018 prekročil limit, dôvod zapisu do registra už ani neviem ale musel som a zabudol som na to že som vobec tam ...
veronikasad ten dôvod je dosť podstatný
romarico a manželka vie :-) niektorý druh podnikania vyžadoval zápis, sprostredkovanie pôžičiek, leasing..
veronikasad na sprostredkovanie pôžičiek si mal len živnosť, alebo aj zápis v NBS ?
romarico aj zápis v NBS presne ,,,
veronikasad ten si zrušil ?
romarico nie veru .. ale teraz som pozeral na zoznam subjektov v NBS a nenašiel som sa tam
veronikasad Bohužial, si stále považovaný za podnikatela, aj keď z tejto činnosti nemáš žiadny príjem. Až do 30.6.2020 trvá povinná registrácia v SP, nedoplatok musíš doplatiť. Treba rýchlo zrušiť tú registráciu v NBS.
romarico a to bude stačiť áno? no a ako to je potom s daňovým priznaní nemusím robiť aj to aj keď nemám tu živnosť ... ďakujem
veronikasad máš príjem zo zamestnania ?
romarico áno teraz som zamestnaný
veronikasad Podaj DP typu A a do osobitných záznamov daňovníka uveď že si z tejto činnosti nemal žiadny príjem
veronikasad Zaplateným poistným si bohužial nemôžeš znížiť základ dane zo závislej činnosti
romarico Ďakujem za Váš čas, radu a prajem pekný večer, cením si to !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zrušená živnosť, ale som stále zapísaný v ORSR. Platit odvody do sociálky ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.