Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri motor.vozidle zo sukromnej osoby do s.r.o.?

Ahojte vsetci,
mohli by ste mi pomoct, ako najlepsie vyriesit problem:
Majitel firmy ma auto 3roky(ako sukromnik) a chce si to dat do s.r.o.?

1.moze si to dat ako ZI do firmy?ked ano ako?
2.alebo prepis auta (musi si vystavit kupnu zmluvu ale v jakej hodnote?-chce aby suma bola najnissia -ma mercedes diesel-a hlavne aby to nemohli napadnut auditori).
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Najlepšie by bolo dať si urobiť znalecký posudok, aby to mal čierne na bielom o akú hodnotu ide.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Na základe posudku už budeš mať hodnotu auta, tak ho zaradiš do majetku firmy a začneš odpisovať a zároveň daš urobiť prepis na dopravnom inšpektoráte, aby tam bolo DIČ živnostníka v TP. Nezabudni tiež zaplatiť cestnú daň ak bude auto určené na podnikanie. Potom môžeš davať do nákladov PHM, poistné i opravy. Nenapadá ma čo ešte by si iné mala urobiť.

    veget je offline (nepripojený) veget

    veget
    Kedže auto má 3. rok, podľa mňa netreba znalecký posudok. Platí to pre autá staršie ako je doba odpisovania auta pri preradení zo súkromného majetku do firemného. Ja by som zobrala vstupnú cenu auta, vypočátala tretí odpis a ten uplatnila v daň. výdavkoch tento rok. Samozrejme aj zostatkovú cenu treba znížiť.

    Ako postupovať pri motor.vozidle zo sukromnej osoby do s.r.o.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.