Zavrieť

Porady

Narok na podporu v nezamestnanosti

Dobry den, potrebovala by som poradit, ci mam narok na podporu v nezamestnanosti.
U jedneho zamestnavatela som pracovala od 04/2013 - 02/2018 ( temer 15 rokov). Vo februari 2018 so mnou uzatvoril dohodu o ukonceni pracovneho pomeru z organizacnych dovodov - zrusenie pracovneho miesta (od 01/2015 - 02/2018 som bola na MD a nasledne na rodicovskej dovolenke). Cize som sa po MD a RD nemala kam vratit. Prihlasila som sa na UPSVaR a od 02/2018 - 09/2018 (6 mesiacov) som poberala podporu v nezamestnanosti. Od 09/2018 som opat nastupila k tomu istemu zamestnavatelovi na to moje povodne pracovne miesto (bolo znovu vytvorene). Momentalne ale opat nastali organizacne zmeny a zamestnavatel rusi moje pracovne miesto (presuva ho inam a ja so zmenou nesuhlasim), chce so mnou ukoncit pracovny pomer dohodou ku 1.3.2020. Teda by som mala odpracovanych 18 mesiacov.
Viem, ze je potrebne byt poisteni v nezamestnanosti 2 roky pocas poslednych 4 rokov, co som ja bola, pretoze aj na rodicovskej dovolenke som poistena bola, len medzitym som uz davku v nezamestnanosti poberala, ako pisem vyssie...
Mam teda narok na podporu, po prepusteni z prace, alebo musim mat odpracovane 2 roky od posledneho poberania podpory a teda mi bude chybat 6 mesiacov?
Vopred dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nebudeš mať nárok na podporu v nezamestnanosti, pretože od posledného poberania, resp. evidencie, nemáš 2 roky poistenia v nezamestnanosti.
    makaleti Dakujem, aj som si myslela

    Narok na podporu v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.