Zavrieť

Porady

Nočný strážnik, môže mať fixný plat bez príplatkov za noc?

ako ho platiť, či mu môžeme dať fixny plat - 580€ , a potom už neplatiť príplatky za noc? alebo musí byť hod.min.mzda + príplatky
Naposledy upravil Richard : 24.01.20 at 18:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    zze/2001-311/123
    Buď bude fix - a v tom už budú započítané aj príplatky na nočnú, alebo minimálka + príplatky.
    Lenže pokiaľ dáte fix 580€ = minimálka a v tom asi nebudú nočné príplatky. Ak by ste to brali s nočnými (viď zákon)- tak by ste mu nedávali minimálnu mzdu, ale boli by ste POD ňou!!!! A to by vám asi neprešlo!
    Alebo potom minimálna 580€+nočný príplatok (viď zákon)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dajte mu minimalnu hodinovu mzdu + príplatky, na ktoré ma narok (nocne, sobota, nedela, sviatok). Dohodnuty fond pracovneho casu musi byť dodržaný

    Sucastou minimalnej mzdy su premie a odmeny, nie zakonne priplatky

    Jozef Toman je offline (nepripojený) Jozef Toman

    Venujem sa pracovnemu pravu 10 rokov a zodpovedam za legislativu v oblasti pracovneho prava v SR. Kedze ma zaujima, o com sa diskutuje v praxi, sledujem aj toto forum a niekedy sa aj vyjadrim. Moje nazory prezentuju moje sukromne nazory. ...viac Jozef Toman
    Zákon hovorí mzda + popri dosiahnutej mzde mzdové zvýhodnenie. Osobitne zdôrazňujem slovo "popri". Výnimkou je vedúci zamestnanec - s ním sa je nutné dohodnúť. Ale vedúci zamestnanec asi nemôže mať mzdu 580,- eur Navyše sa má zohľadniť len "prípadná" práca nadčas (čo je u vedúceho zamestnanca práca, ktorá z titulu postavenia môže nastať aj v noci, ale nie práca, ktorá sa pravidelne vykonáva v noci). Preto slovo "prípadná".

    Nočný strážnik, môže mať fixný plat bez príplatkov za noc?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.