Zavrieť

Porady

nevyčerpaná dovolenka za rok 2018

Dobrý večer, zamestnanec nevyčerpal dovolenku 25 dní z roku 2018 (ročný nárok 25 dní) a 25 dní z roku 2019. Do roku 2020 sa mu môže preniesť iba 25 dní dovolenky z roku 2019, a 20 dní z roku 2018 mu prepadne a tých 5 dní sa mu musí preplatiť.Tých 5 dní z roku 2018 si už nesmie preniesť do roku 2020. Nebol ani PN, len nečerpal. Je to tak?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad dôvod nečerpania dovolenky ?
bma Spolocnici, vraj nebolo kedy cerpat
veronikasad ak by to bol riadny zamestnanec, chcela som navrhnuť vykázať čerpanie v decembri, ak nemáš ukončené výplaty a v novom roku keď bude doma, vykázať mu hodiny ...
Spoločníkov nerieš - týždeň preplať a ostatné v zmysle zákona prepadne ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad v januárovej
    bma Ked v januarovej, ako to ovplyvni rezervu na dovolenku, nezapocita sa prepadnuta dovolenka do rezervy na dovolenku ?
    Tweety Podľa mňa už v decembrovej bude zostatok 0. Rezervu nepočítaś lebo už nemá zostatok D.
    bma Ak by bol v decembrovej vyplate zostatok 0 za rok 2018, potom by som uz tych 20 dni, co prepadne, nemohla vykazat uz v decembrovej vyplate
    Tweety Veď na páske je nárok, čerpanie a zostatok,či to tak nemáte?
    bma Mame, ale ked mu preplatim 5 dni z roku 2018 (rocny narok 25 dni), v decembrovej paske bude zostatok 20 dni z roku 2018 a 25 dni z roku 2019. Robim to prvy krat, neviem, ci mi program po prechode do obdobia januar sam strhne tych 20 dni z roka 2018 alebo to musim opravit rucne.
    Tweety Tak to musíś konzultovať s konzultantom sw.
      zbaliť

    nevyčerpaná dovolenka za rok 2018

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.